Pécsi Tudományegyetem (Pécs)

KÖLTSÉGEK

A rendezéssel kapcsolatos költségek a rendező intézményt, az utazással, étkezéssel, szállással kapcsolatos költségek pedig a résztvevő intézményeket terhelik. A résztvevő intézmények a csapatok létszámától függetlenül 10.000,- Ft nevezési díjat kötelesek fizetni. A nevezési díj összegét a technikai értekezlet a soron következő évtől módosíthatja.

ÓVÁS

Az óvást írásban a mérkőzés befejezése után legkésőbb egy órával lehet benyújtani a versenybizottsághoz, 5. 000,- Ft óvási díj befizetésével.

DÍJAK

Az összesített pontverseny győztese egy évre elnyeri a sportnapok vándorserlegét. Az összesített pontverseny 1-3. helyezett intézményei serleget, a többi résztvevő csapat oklevelet kap. Az egyes versenyszámokban az 1-3. helyezett csapatok serleget, az 1-3. helyezett tagjai érmet és minden csapat oklevelet kap. Az egyes sportágak legjobbjai különdíjban részesülnek.

SZÁLLÁS, ÉTKEZÉS

Hotel Laterum Pécs                       7633 Pécs, Hajnóczy József u. 37-39.                                  Tel.: 06 (72) 252-108 Fax: +36 72 252 131

Szent György Fogadó (kísérőknek)     7623 Pécs, Nagyvárad u. 23.                                  Tel.: 06 (72) 221-121

Kapcsolattartó: Hári József +36-20 288-6053, hari.jozsef@gmail.com

A szállás november 5-én 9:00-tól elfoglalható Étkezés: Hétfőn minden résztvevő a Laterum Hotelben ebédel és vacsorázik, kedden a verseny és a hazautazások miatt ebédidőben hideg ételcsomagokat biztosítunk a sportági helyszíneken. A reggeli az adott szállásokon lesz biztosítva (sportolók - Laterum Hotel, kísérők Szent György Fogadó)

SPORTÁGI FELELŐSÖK

Asztalitenisz                       Orosz Gábor                       gabor.orosz84@gmail.com                                           +36-20 393-4098

Kézilabda (férfi)                  Lipcsik Zoltán                     lipizo69@gmail.com                                                       +36-30 700-2787

Kosárlabda (női)                 Gyenge Gábor                     gygabor23@t-online.hu                                                 +36-30 916-8169

Kosárlabda (férfi)                Czéh László                         lczeh@freemail.hu                                                       +36-70 313-5843

Futsal (férfi)                       Hári József                          hari.jozsef@gmail.com                                                +36-20 288-6053

Sakk                                 Halmos Zoárd                      egyetemisport.pte@gmail.com                                      +36-30 747-2204

TOVÁBBI INFORMÁCIÓK

A tornatermekben, öltözők korlátozott számban állnak rendelkezésre, az értékekért felelősséget nem vállalunk. A versenyekhez mérkőzéslabdákat biztosítunk. Bemelegítéshez minden csapat gondoskodjon labdáról. A mérkőzésekre minden csapat köteles egy világos és egy sötét színű mezgarnitúrát biztosítani. Az intézményekben dohányozni tilos! A versenyek idejére orvosi ügyeletet biztosítunk. A Versenyiroda a Pécsi Tudományegyetem Rektori Hivatalában található PTE Sportiroda (7622 Pécs, Vasvári Pál u. 4.). A továbbiakban a résztvevő intézményeket városnevükön vagy rövidített nevükön szerepeltetjük.

PROGRAM

1. november 5. Hétfő

09:00-tól                 Szállás: elfoglalása  az érkezést követően azonnal lehetséges.

10:00-tól                 Versenyek a programfüzet szerint (To igazolások bemutatása az adott helyszíneken)

Ebéd: 12:00-15:00-ig – Laterum Hotel (7633 Pécs, Hajnóczy J. u. 37-39.)

19:00-tól                 Vacsora: 21:00-ig a Laterum Hotelben (7633 Pécs, Hajnóczy J. u. 37-39.)

19:00                      Vezető Testnevelők tanácskozása, Helyszín: Laterum Hotel VIP terem

19:30                      Fogadás és Vacsora / Helyszín: Laterum Hotel VIP terem

21:30                      Hallgatók baráti találkozója, Buli

Helyszín: Laterum Hotel

1. november 6. Kedd

07:00-tól                 Reggeli: 09:00-ig, sportolóknak Laterum Hotel, kísérőknek Szent György Fogadó

10:00-tól                 Versenyek, helyosztók és döntők a programfüzet szerint

15:00                      Ünnepélyes eredményhirdetés

Helyszín: Pécsi Tudományegyetem Természettudományi Kar Sportcsarnok (7624 Pécs, Ifjúság útja 6., 7624 Pécs, Pacsirta u. 2.)

Sportági helyszínek, szállás-étkezés:

ASZTALITENISZ

Sportági felelős: Orosz Gábor / gabor.orosz84@gmail.com / +36-20 393-4098

Helyszín: PTE Műszaki és Informatikai Kar Tornacsarnok (7624 Pécs, Boszorkány u. 2.)

Sorsolási táblák (A verseny körmérkőzéses rendszerben és 1 napon lesz lebonyolítva.)

Versenyszabályok:

A mérkőzéseket liga-rendszerben kell megrendezni. A mérkőzések sorrendje: Két férfi egyes, Női egyes, Férfi páros, Vegyes páros, Két férfi egyes. A mérkőzések három nyert játszmáig tartanak, a játszmák pedig 11 pontig. A résztvevők száma csapatonként négy fő lehet, minimális csapatlétszám: 2 fő. Nő játszhat férfi játékos helyett, azonban férfi nem játszhat női játékos helyett. A csapatversenyt négy nyert mérkőzésig kell folytatni. Csoporton belüli pontegyenlőség esetén a szettarány dönt.

Asztalitenisz helyszín: PTE Műszaki és Informatikai Kar Tornacsarnok (7624 Pécs, Boszorkány u. 2.)

KÉZILABDA (férfi)

Sportági felelős: Lipcsik Zoltán / lipizo69@gmail.com  / +36-30 700-2787

Helyszín: Pécsi Tudományegyetem Természettudományi Kar, Tornacsarnok (7624 Pécs, Ifjúság útja 6.)

Sorsolási táblák (A verseny körmérkőzésekben lesznek lebonyolítva.)

Kecskemét

Hétfő, november 5.                                                                           Kedd, november 6.

5.

Játékidő: 2x20 perc, futóórával, 5 perc szünettel. Idő megállítása csak indokolt esetben, súlyos sérülés, vitás kérdés eldöntésének idejére

alkalmazható. Játékosok: 1 kapus, 6 mezőnyjátékos, 4 cserejátékos (11 fő). A piros lappal, véglegesen kiállított játékos a következő mérkőzésen

nem szerepelhet. Helyezések eldöntése: az a csapat végez előbb, amelyik több pontot gyűjtött, pontegyenlőség esetén az egymás elleni eredmény

dönt, ha ez döntetlen, a gólkülönbség, majd a több lőtt gól.

Kézilabda (férfi) helyszín: Pécsi Tudományegyetem Természettudományi Kar, Tornacsarnok (7624 Pécs, Ifjúság útja 6.)

(Legkönnyebb megközelítés a Pacsirta utca felől lehetséges)

KOSÁRLABDA (női)

Sportági felelős: Gyenge Gábor / gygabor23@t-online.hu / +36-30 916-8169

Helyszín: Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar Tornacsarnok (7624 Pécs, Jakabhegyi út 6.)

Sorsolási táblák (A verseny körmérkőzéses rendszerben lesz lebonyolítva.)

5.

Játékidő: 4 x 7 perc tiszta játékidő. A szünetek: 1 perc a negyedek között, és 2 perc a félidők között. Negyedenként egy-egy időkérés lehetséges. Nem lehet átvinni a következő negyedbe a ki nem kért időt. Játékosok: 5 kezdő, 5 csere lehetséges. Játékból kizárt, kiállított játékos a következő mérkőzésen nem szerepelhet. Döntetlen eredmény esetén négy perc hosszabbítás addig, míg el nem dől a küzdelem. Pontszámegyenlőség esetén az egymás elleni eredmény, majd azok kosárkülönbsége a döntő. Negyedenként 4 csapathiba után büntetődobás (tehát az 5. személyi hibától kezdve) jár.

Kosárlabda (női) helyszín: Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar Tornacsarnok (7624 Pécs, Jakabhegyi út 6.)

KOSÁRLABDA (férfi)

Sportági felelős: Czéh László / lczeh@freemail.hu / +36-70 313-5843

Helyszín: Nemzeti Kosárlabda Akadémia (7633 Pécs, Megyeri út 74/1.)

Veszprém

Hétfő, november 5.                                                                               Kedd, november 6.

4.

Kosárlabda (férfi) helyszín: Nemzeti Kosárlabda Akadémia (7633 Pécs, Megyeri út 74/1.)

Futsal (férfi)

Sportági felelős: Hári József / hari.jozsef@gmail.com / +36-20 288-6053

Helyszín: Lauber Dezső Városi Sportcsarnok (7633 Pécs, Dr. Veress Endre u. 10.)

Sorsolási táblák (A csoportokon belül a verseny körmérkőzésekben lesznek lebonyolítva.)