112 éves a Magyar Egyetemi - Főiskolai Sportszövetség

A Nemzeti Diák, Hallgatói és Szabadidősport Szövetség tagja

Újabb érmek találtak gazdára a Vívó MEFOB 2. napján

Az első naphoz hasonlóan, vasárnap is jó hangulat, illetve nagy küzdelem jellemezte a vívó MEFOB-ot. Az összetett rangsorban a BME lett az első, az Óbudai Egyetem a második, míg a házigazda DE a harmadik.

A debreceni Kecskeméti János Sport Játékcsarnokban rendezett Magyar Egyetemi-Főiskolai Vívó Országos Bajnokság (MEFOB) második napja is remek csatákat hozott. Ez nem is csoda, hiszen a minőségi és népes mezőny előrevetített egy jó kis versenyt, pláne, hogy a sportolók az Univesiade részvételért is küzdöttek.


Vasárnap a férfi kardozók között Kovács István (BGE) bizonyult a legjobbnak, míg a hölgyeknél Záhonyi Petra (Kárpáti) ért fel a csúcsra ugyan ebben a fegyvernemben. Csapatban az urak mezőnyében a Budapesti Corvinus Egyetem képviselői örülhettek a legjobban, a nők esetében a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem hallgatói vívtak aranyat érően.


A tőrözőknél Liszkai Tamás (OE), valamint Mesteri Viktória (BGE) állhatott fel a dobogó legmagasabb fokára, csapatban a BME 1 (Babanics Gergely, Hári Máté, Kis Bogdán, Nagy Bence Balázs), és az OE (Csomós Flóra, Kovács Anna, Sparta Laura) hengerelt.

Az összetett rangsorban a BME lett az első, az Óbudai Egyetem a második, míg a házigazda DE a harmadik.

Vasárnapi eredmények

Férfi kard egyéni:

1. Kovács István (BGE)

2. Galgóczy Tamás (BCE)

3. Péch Miklós (BCE)


Férfi kard csapat:

1. BCE 1 (Beneda Tamás, Galgóczy Tamás, Péch Miklós, Soproni Szabó Domonkos)

2. BME (Morvai Ákos, Pálovics Bálint, Rajkai Boldizsár, Szlama Vilmos)

3. DE (Kiss Péter, Morita Shun, Urbán Ádám)


Női kard egyéni:

1. Záhonyi Petra (BME)

2. Kern Bianka (BGE)

3. Sétáló Mirella  (BME) 

      
Női kard csapat:

1. BME (Pénzes Borbála, Rédey Zsófia, Sétáló Mirella, Záhonyi Petra)

2. BGE (Kelecsényi Mirabella, Kern Bianka, Kornéth Emese, Mesteri Viktória)

3. OE (Csomós Flóra, Kovács Anna, Sparta Laura)


Férfi tőr egyéni:

1. Liszkai Tamás (OE)

2. Hári Máté (BME)

3. Bakó Tamás (SZTE)

Férfi tőr csapat:

1. BME 1 (Babanics Gergely, Hári Máté, Kis Bogdán, Nagy Bence Balázs)

2. BGE (Bencze Attila, Mestyanek Máté, Nedeljekovic Mateja)

3. OE 1 (Káli András, Karvalics Ádám, Liszkai Tamás)


Női tőr egyéni:

1. Mesteri Viktória (BGE)

2. Pöltz Anna (NTK)

3. Balogh Orsolya (SE)


Női tőr csapat:

1. OE (Csomós Flóra, Kovács Anna, Sparta Laura)

2. BME (Gergely Luca, Méhes Hajna Csilla, Szabó Edina)

3. BGE (Kelecsényi Mirabella, Kern Bianka, Kornéth Emese, Mesteri Viktória)

Hírkategóriák

LEGUTÓBBI BEJEGYZÉSEK

KORÁBBI BEJEGYZÉSEK










Banner
Banner
Banner
Támogatóink