112 éves a Magyar Egyetemi - Főiskolai Sportszövetség

A Nemzeti Diák, Hallgatói és Szabadidősport Szövetség tagja

Több mint 20 egyetemista sportoló lett sportáguk legjobbja a szakszövetségeik döntései alapján

A Magyar Távirati Iroda Sportszerkesztőségének felkérésére a hazai szövetségek 1964 óta minden esztendőben eldöntik: kik sportágukban az év legjobbjai. Idén 56 sportág szövetsége válaszolt az MTI megkeresésére. A sportágankénti legjobbak listáját tavaly év végén tette közzé az MTI.

A voksolás történetében az abszolút csúcstartó Portisch Lajos sakknagymester, aki 23-szor lett első 1964 és 1994 között. Az idei győztesek közül kiemelkedik a fallabdázó Krajcsák Márk és a búvárúszó Balázs Péter, mindketten 13. alkalommal lettek a legjobbak. A tornász Berki Krisztián tizenegyedszer, az úszó Cseh László és a szörfös Gádorfalvi Áron pedig egyformán tizedszer érdemelte ki szövetsége elismerését.

Némileg talán meglepetés, hogy férfi kosárlabdában nem a legmagasabb szinten játszó, a nyáron a Barcelonához szerződő Hanga Ádám, hanem az Eb-n szereplő magyar válogatott másik kulcsjátékosa, a szolnoki Vojvoda Dávid lett a befutó.

Narancssárgával jelöltük a legjobbak közül azokat, akik egyetemisták, volt egyetemisták (egyetemük megjelölésével). Gratulálunk mindenkinek!

A SPORTÁGANKÉNTI LEGJOBBAK A SZAKSZÖVETSÉGEK DÖNTÉSE ALAPJÁN

Amerikaifutball
Törzsök Tamás
 (Budapest Cowbells) 1. alkalommal

Asztalitenisz
Szudi Ádám
 (Borussia Dortmund) 1.
Póta Georgina
 (TTC Berlin Eastside) 6.

Autósport
Michelisz Norbert
 (JAS Motorsport Honda) 4.

Atlétika
Baji Balázs
 (Békéscsabai Atlétikai Club) 2. - Állatorvostudományi Egyetem (egyetemi sportban elért eredményei: Univ. 2017 Tajpej 1.hely; Univ. 2011 Shenzhen 6. hely) 
Márton Anita (Békéscsabai Atlétikai Club) 4.  - Szegedi Tudományegyetem (egyetemi sportban elért eredményei:  Univ. 2013 Kazany 4. hely, Univ. 2011 Shenzhen 7. hely)

Baseball/Softball
Baseball: Erdélyi Dániel
 (Budapest Reds) 1.
Softball: Papacsek Éva (Hungarian Astros) 1.

Birkózás
Szabadfogás:
Veréb István
 (Szombathelyi Haladás VSE) 2. - Budapesti Gazdasági Egyetem (egyetemi sportban elért eredményei: Univ. 2013 Kazany 7. hely, EVB 2010 Torino 12. hely)
Kötöttfogás:
 
Korpási Bálint
 (BVSC) 1. - Eszterházy Károly Egyetem (egyetemi sportban elért eredményei: EVB 2010 Torino 2. hely, EVB 2008 Thessaloniki 5. hely)
Nők:
Németh Zsanett 
(UTE) 1.

Bridzs
Winkler Gábor
 (Hegyvidék SE) 1.
Fischer Brigitta
 (Hegyvidék SE) 3. - Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (egyetemi sportban elért eredményei:  EEJ 2016 Zágráb-Rijeka 5. hely)

Búvárúszás
Uszonyos úszás: Senánszky Petra
(Debreceni Búvárklub) - Debreceni Egyetem (egyetemi sportban elért eredményei: Úszó MEFOB 1. hely (2017., 2016, 2015)  5., Kanyó Dénes(Muréna Szegedi Úszó és Búvárklub) 4.
Tájékozódási búvárúszás: Berekméri Dóra 
(Amphora Búvárklub) 2., Balázs Péter (Amphora Búvárklub) 13.

Cselgáncs 
Csoknyai László (Atomerőmű SE) 1. - SE-TSK (egyetemi sportban elért eredményei:  Univ. 2013 Kazany 3. hely egyéni, 3. hely csapat)
Erdélyi-Joó Abigél (KSI) 1. - Szent István Egyetem (egyetemi sportban elért eredményei: Univ. 2013 Kazany 1. hely)

Curling
A szövetség csak a szezon végén, májusban jelöli ki az év legjobbjait.

Erőemelés
Kulcsár Dávid (Kelet Ereje SE) 1. 
Szabó Ágnes (Orosházi Toldi SE) 7.
Fekvenyomás:
 Balog Nátán (Marvel Team SE) 1., Szabó Ágnes (Orosházi Toldi SE) 6.

Evezés
Juhász Adrián (Pénzügyőr) - Széchenyi István Egyetem (egyetemi sportban elért eredményei: EEJ 2016 Zágráb-Rijeka 1. hely 2-M, 2. hely M8+, Univ. 2015 Gwangju 1. hely 2-M, EEJ 2014 Rotterdam 1. hely 2-M, 1. hely M8+, EVB 2014 Gravelines 1. hely 2-M, EVB 2010 Szeged 4. hely M2x) 4. és Simon Béla (Pénzügyőr) 3. - Széchenyi István Egyetem  (egyetemi sportban elért eredményei:  EEJ 2016 Zágráb-Rijeka 1. hely 2-M, 2. hely M8+, Univ. 2015 Gwangju 1. hely 2-M, EEJ 2014 Rotterdam 1. hely 2-M, 1. hely M8+, EVB 2014 Gravelines 1. hely 2-M, EVB 2010 Szeged 4. hely M2x)

Horváth Kitti (Ferencvárosi EC) 2. és Preil Vivien (Budapest EE) 1.

Fallabda
Krajcsák Márk (Victor BLE Griff) 13. - Testnevelési Egyetem (egyetemi sportban elért eredményei: EVB 2006 Szeged 2. hely)
Hajnal Helga (Tisza SC) 1.

Footgolf
Podusil György
 (BFGT) 1.

Golf 
Rózsa Dávid
 (Pannonia Golf & Country Club) 1. - International Business School (egyetemi sportban elért eredményei:  Univ. 2017 Tajpej 20. hely csapat, 58. hely egyéni)
Vadkerti Adél (Pannonia Golf & Country Club) 1.

Gyorsasági görkorcsolya
Erdős Dávid (Tornádó Team Szeged) 1.
Gardi Dominika (Tornádó Team Szeged) 4. - Szegedi Tudományegyetem (egyetemi sportban elért eredményei: Univ. 2017 Tajpej 5.hely, 6.hely, 7.hely, 8.hely, 15.hely)

Hódeszka
Pátkai Marcell
 (Magyar Egyetemi Sí Egyesület) 1. - Eötvös Loránd Tudományegyetem (egyetemi sportban elért eredményei: Univ. 2007 Torino 22. hely, Univ. 2005 Innsbruck 30. hely, 32. hely)

Fehér Zsófia (Magyar Egyetemi Sí Egyesület) 1.

Íjászat
Pálya: Banda Árpád
 (UTC Íjász SE) 4. - Óbudai Egyetem (egyetemi sportban elért eredményei: Univ. 2017 Tajpej 4. hely)
Terep: Kakas István (Malév SE) 3.
3D férfi: Molnár Ferenc (Paksi Celőke ÍSE) 3.
3D nő: Kun Alíz (Paksi Celőke ÍSE) 1.
Történelmi: Hunyiné Domokos Emőke (Nyílegyenes ÍE) 1.

Jet-ski
Gerencsér Olivér
 (Sea Doo Racing Team) 1. és Kasza György (GYM CITY Jet-ski Club) 6.

Jégkorong 
Sebők Balázs
 (KalPa, finn) 1.
Németh Bernadett (KMH) 1.
Inline:
 Duschek Dávid (Dana ETO Inline HC Gyõr) 1.

Kajak-kenu   
Gyorsasági: 
férfi kajak: Horváth Bence (Győri Graboplast VSE) 1.
női kajak: Takács Tamara (Vasas SC) 1.  - Széchenyi István Egyetem
női kenu: Devecseriné Takács Kincső (Győri Graboplast VSE) 2.
Maratoni:
férfi kajak:
 Boros Adrián (Tolna) 3.
női kajak: Kiszli Vanda (Atomerőmű SE) - Pécsi Tudományegyetem (egyetemi sportban elért eredményei: Univ. 2013 Kazany 6.hely., 6. hely, 8. hely) 1., Mihalik Sára (MULTI SE) 1. - Szent István Egyetem
férfi kenu: Kövér Márton (Merkapt SE) 7.

Karate
Hárspataki Gábor 
(MTK) 1.
Sterck Laura (MTK) 2. - Budapesti Corvinus Egyetem

Kendo
Babos Gábor
 (Szigetközi Junior Kendo Klub) 1.
Laukó Zsófia (Budapest Főnix Kendo és Iaido Klub) 1.
Iaido: Bota Norbert
 (Budo Factory – Kiryoku Sportegyesület) 1.
Jodo: Karádi Adél
 (Budo Factory – Kiryoku Sportegyesület) 1.

Kerékpár
A Magyar Kerékpáros-szövetség 2018 elején hozza nyilvánosságra döntését.

Kézilabda
A Magyar Kézilabda-szövetség januárban hozza nyilvánosságra döntését.

Kick-box
Veres Roland
 (Halker-KirályTeam Kick-box Akadémia) 2.
Busa Gabriella (Halker-KirályTeam Kick-box Akadémia) 1.

Kosárlabda
Vojvoda Dávid
 (Szolnoki Olaj) 3.
Medgyessy Dóra
 (VBW CEKK Cegléd) 1.

Korcsolya
Rövid pályás gyorskorcsolya:
 Liu Shaoang (MTK) 1. és Jászapáti Petra (SZKE) 2.
Gyorskorcsolya: Nagy Konrád (DSC) 4. - Óbudai Egyetem (egyetemi sportban eddig elért eredményei: EVB 2016 Baselga-di-Pine 1.hely, 3. hely, 5.hely, Univ. 2013 Trentino 6. hely, 12. hely, 14. hely, 14. hely)

Műkorcsolya: Tóth Ivett (SKSE) 4.

Labdarúgás
Nagypálya:
 A januári M4 Sport – Az Év Sportolója gálán hozzák nyilvánosságra a legjobb férfi és női játékost.
Futsal: Trencsényi János (Berettyóújfalu) 2.
Strandlabdarúgás: Fekete Viktor (Cservy GWP) 5.

Lovassport 
Hölle Martin (Újhartyán Gyémánt Lovaspark SE) 1. - Budapesti Corvinus Egyetem (Év Egyetemi Sportolója 2017)

Motorcsónak
Bodor Péter
 (Dunaújvárosi Vízi Sport Club) 5.

Motorsport
Szőke Márk
 (Motoaction Monpet Team) 1.
Gál Lili (MAMI Yamaha Fehér) 1.

Műugrás
Kormos Villő 
(RLSE) 5. - Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (egyetemi sportban elért eredményei: Univ. 2015 Gwangju 5. hely, 14. hely)

Ökölvívás
Harcsa Zoltán
 (Vasas-Süllős Boxing Team) 4. - SE-TSK (egyetemi sportban elért eredményei: EVB 2014 Yakutsk (helyezetlen))
Kondákor Emília Cecília (Botos András Ökölvívó Akadémia) 1.

Öttusa
Kasza Róbert
 (KSI SE) 5.  - Testnevelési Egyetem
Földházi Zsófia (KSI SE) 2. - Budapesti Gazdasági Egyetem (Év Egyetemi Sportolója 2017)

Repülősport
Vitorlázórepülés: Szabó Péter
 (Alföldi Repülőklub) 1., Kovács Diófási Orsolya (Őcsényi Repülőklub) 1.
Vitorlázó-műrepülés:
 Tóth Ferenc (Magyar Műrepülő Klub) 1.
Ultrakönnyű repülés:
 Ferinc Vince (Nagykanizsai Sportrepülő Egyesület) 2.

Ritmikus gimnasztika
Kis Alexandra
 (MTK) 2.

Rögbi
7-es: Czakó Attila
 (Budapest Exiles) 3., Gránitz Zsuzsanna (Tárnok) 1.
15-ös:
 Máthé Zoltán (Battai Bulldogok) 1.

Röplabda
Teremröplabda: Keen Cameron 
(Fino Kaposvár) 1., Szakmáry Gréta (SSC Palmberg Schwerin, német) 2.
Strandröplabda: Bagics Balázs
 (Pénzügyőr) - Kaposvári Egyetem 2., Nacsa Gábor (Strandsport SE) 1. és Lakatos Enikő, Lutter Eszter (Gödöllői RC) 3. - Testnevelési Egyetem (egyetemi sportban elért eredményei: EVB 2016 Parnu 31. hely)

Sakk
Rapport Richárd (Szombathelyi MÁV Haladás Vasutas Sportegyesület) 2.
Gara Anita (Pénzügyőr Sportegyesület) 1.


Alpesi: Samsal Dalibor
 (Fullsport SE) 3. és Miklós Edit (MTK) 6.
Sífutás: Kónya Ádám
 (Veszprémi SE) 4. és Szőcs Emőke (Halihó SE) 5.
Sílövészet:
 Gombos Károly (Panoráma SE) 7. és Szőcs Emőke (Halihó SE) 5.
Síugrás: Molnár Flórián (Kőszegi SE) 3. és Vörös Virág (Kőszegi SE) 3.
Szabadstílus:
 Papp Koppány (Rozmaring SE) 3. és Swaney Elizabeth Marian (Fullsport SE) 2.

Sportlövészet
Péni István
 (UTE) 2. - Budapesti Corvinus Egyetem
Major Veronika (BEFAG Keszthelyi Erdész Lövészklub) 2. - Pécsi Tudományegyetem

Súlyemelés
Nagy Péter
 (Szegedi EAC) 7. - Szegedi Tudományegyetem (egyetemi sportban elért eredményei: Univ. 2013 Kazany 4. hely, Univ. 2011 Shenzhen 1. hely, EVB 2010 Taichung 1. hely, EVB 2008 Komotini 2. hely) 
Magát Krisztina (Testvériség SE) 5. - Eötvös Loránd Tudományegyetem (egytemi sportban elért eredményei: Univ. 2011 Shenzhen 4. hely, EVB 2010 Taichung 3. hely, EVB 2008 Komotini 6. hely)

Szektorlabda
Szektorlabda: Szili Balázs
 (Józsefvárosi SZE) 1.
12 érintéses: Szathmáry Károly
 (Forte ALC Vác) 1.

Szkander
Kovács Péter
 (Polus Five), Károlyi András (Szegedi Bikák) és Kőváriné Ivánfi Brigitta (Megtorlók SE)

Szörf
Gádorfalvi Áron
 (Wind Sport Club Egyesület) 10. - Semmelweis Egyetem (egyetemi sportban elért eredményei: Univ. 2005 Izmir 10. hely)
Cholnoky Sára
 (Magyar Szörf Akadémia) 6. - Testnevelési Egyetem (egyetemi sportban elért eredményei: Univ. 2011 Shenzhen 13. hely )

Szumó
Molnár Tamás
 (Érdi Spartacus SE) 1.
Sárkány Vivien (Kőbánya SC) 3.

Tájfutás
Baumholczer Máté
 (Pécsi Vasutas SK) 2.  - Pécsi Tudományegyetem (egyetemi sportban elért eredményei: EVB 2016 Miskolc 8. hely, 79. hely, EVB 2014 Olomouc 10. hely, 18. hely, 28. hely, 34. hely)

Weiler Virág (Tabáni Spartacus SKE) 2.- Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (egyetemi sportban elért eredményei: EVB 2016 Miskolc 9. hely, 11. hely, 13. hely, 13. hely)
Tájkerékpáros szakág: Tamás Bianka
 (Diósgyőri Tájékozódási Futó Club) 1. és Fekete Ágoston (Zalaegerszegi Tájékozódási Futó Club) 1.
Trail-O szakág: Miháczi Zoltán
 (Tipo Tájfutó és Környezetvédő Egyesület) 3.

Teke
Kakuk Levente (Répcelaki SE) 5. 
Sáfrány Anita (Rákoshegyi VSE) 1.

Taekwondo
Patakfalvy Luca
 (MTK) 2.

Tenisz
Fucsovics Márton
 (Tenisz Park SE) 5.
Babos Tímea (MTK) 6.

Tollaslabda
Krausz Gergely
 (Multi Alarm SE) 4. - Pécsi Tudományegyetem (egyetemi sportban elért eredményei: EEJ 2016 Zágráb-Rijeka 5-8 hely, 16-32 hely)
Sándorházi Vivien
 (Fővárosi Vízművek SK) 1.

Torna
Szertorna: Berki Krisztián
 (UTE) - Eszterházy Károly Főiskola (egyetemi sportban elért eredményei: Univ. 2009 Belgrád 1. hely, 7. hely)  11. és Kovács Zsófia (Dunaferr SE) 2.
Aerobik:
 Bali Dániel (PSN Zrt.) Pécsi Tudományegyetem 4. és Hegyi Dóra (Flex-HD SE) 3.
Akrobatikus torna: Körtés Kora, Kutasi Vivien, Vincze Zita (női hármas, MTK) 1.
Gumiasztal: Vincze Ákos
 (Dunaferr SE) 1. és Rozs Viktória (Dunaferr SE) 3.

Triatlon
ifj. Faldum Gábor
 (Mogyi SE Baja) 4. - Pécsi Tudományegyetem (egyetemi sportban elért eredményei: EVB 2010 Valencia 59. hely)
Kovács Zsófia (Budaörsi TK) 3. - Pécsi Tudományegyetem (egyetemi sportban elért eredményei: EVB 2014 Brazíliaváros 1. hely)

Úszás
Cseh László
 (Eger) 10. - Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (egyetemi sportban elért eredményei: Univ. 2011 Shenzhen 1. hely, 1. hely, 1. hely)
Hosszú Katinka (Iron Aquatics) 7. - University of Southern Carolina  

Versenytánc
Akrobatikus rock and roll:
 Bánhidi Dániel (Galaxy Szombathely) 1. és Czetl Fanni (Galaxy Szombathely) 3.
Versenytánc:
 Andrea Silvestri (Valcer Táncstúdió) 3. és Váradi Martina (Valcer Táncstúdió) 3.

Vitorlázás
Berecz Zsombor (Balatoni Yacht Club) 7. és Fa Nándor (Kereked Vitorlás Klub) 2.
Érdi Mária (Magyar Villamos Művek SE) 5.

Vívás
Szatmári András
 (Vasas SC) 1. - Budapesti Gazdasági Egyetem (egyetemi sportban elért eredményei: Univ. 2017 Tajpej 1. hely, 5. hely)
Márton Anna (MTK) 2. - Eötvös Loránd Tudományegyetem (egyetemi sportban elért eredményei: Univ. 2017 Tajpej 1. hely, 2. hely)

Vízilabda
Vámos Márton
 (FTC) 1.  - Edutus Főiskola
Gangl Edina (UVSE) 1. - Eszterházy Károly Főiskola (egyetemi sportban elért eredményei Univ. Kazany 3. hely)

Forrás: nso.hu

Hírkategóriák

LEGUTÓBBI BEJEGYZÉSEK

KORÁBBI BEJEGYZÉSEK










Banner
Banner
Banner
Támogatóink