110 éves a Magyar Egyetemi - Főiskolai Sportszövetség

A Nemzeti Diák, Hallgatói és Szabadidősport Szövetség tagja

Sorsoltak az Egyetemi Európa Játékokon

A csapatsportágakban kisorsolták ki-kivel mérkőzik a selejtezők során. A magyar egyetemi csapatok két sportágban: vízilabda és kosárlaba is érintettek, melynek mérkőzései már ma megkezdődnek.

KOSÁRLABDA

Nehéz csoportba került a DEAC férfi és a TFSE női csapata is a horvát fővárosban, Zágrábban holnap kezdődő Egyetemi Európa Játékok kosárlabda tornáján. Mindkét csapatnak lesz olasz ellenfele, a debreceniek pedig a házigazda zágrábi csapatot is kifogták.

Mind a DEAC, mind pedig a TF a harmadik kalapba került a sorsoláson. 

 

FÉRFIAK

A DEAC csapatát elsőként húzták ki a harmadik kalapból a házigazda Zágrábi Egyetem, valamint a Bolognai Egyetem mellé. Később meg a holland Tilburgi Egyetem s a nemet Würzburgi Egyetem kerüt az A-jelű ötösbe.

 

NŐK

A TFSE női csapata a szerb Belgrádi Egyetem és a török Bahcecehir Egyetem mellé került a D-csoportban, s később még "behuzták" melléjük negyedik csapatként a bolognai női együttest.

A kosártorna mérkőzéseit összesen 4 helyszínen, 4 sportcsarnokban fogjak lejátszani.

 

A debreceni csapat a tragikusan fiatalon elhunyt horvát világsztárról, Drazen Petrovicrol elnevezett arénában kezd 17.45-kor a Tilburg ellen, a TFSE női együttese pedig a török riválisa ellen játssza első meccsét 15.30-kor.

 

A magyar csapatok csoportmeccsei.

Kedd (július 12.):
15:30: TFSE-Bahcesehir
17:45: DEAC-Tilburg

Szerda (július 13.):
09:15: TFSE-Bologna  
13:45: DEAC-Würzburg 

Csütörtök (július 14.):
15:30: TFSE-Bellgrád 
20:00: DEAC-Zágráb 

Péntek (július 15.)
17:45: DEAC-Bologna 

 

Testnevelési Egyetem - női csapat:

Németh Alma
Varga Barbara
Magyar Bianka
Miháczi Diána
Lakatos Dóra
Sándorfi Dóra
Bodnár Fanni
Kováts Gabriella
Mányoky Judit Eszter
Karlócai Julianna
Czivinger Lilla
Sándorfi Réka

 

Debreceni Egyetem - férfi csapat:

Szakács Ádám
Gál Balázs
Jávor Barna
Nagy Benedek Ágost
Nagy Botond Ágoston
Szarka Dávid
Szendrei József
Kiss Lajos
Tóth Péter
Opre Roland
Khakunov Ruslan
Lippai Szabolcs

 

 

VÍZILABDA

 

A férfi vizilabdázóink - Semmelweis Egyetem, Testnevelési Egyetem  -  sorsolása is ma zajlott Rijekában.

 

A "B" csoportban a BME képviselte Magyarországot, a csoport tagjai a szerb és a macedón egyetemisták voltak még.

A "C" csoportban a Semmelweis egyetem várta a sorsolást a horvátok és az oroszok mellett.

 

A magyar vízilabda csapatok meccsei a sorsolás alapján:


Kedd (július 12.):
19:45: BME - Skopje


Szerda (július 13.):
11:00: Semmelweis - Zágráb


Csütörtök (július 14.):
BME - Novi Sad - mivel a szerbek nem jöttek el a tornára, így ezt a mérkőzést automatikusan a BME nyeri 5:0-ra
19:45: Semmelweis - Szentpétervár

 

A Semmelweis Egyetem csapat tagjai:

Csirzó Ádám
Bálint Ákos
Homa András
Kesztyűs Artúr
Drajkó Balázs
Kincses Dániel
Lauber Dávid
Baross Gábor
Zoboki György
Sallai Huba
Koltai Kristóf
Major Martin
Gyetvai Zalán

 

A BME csapat tagjai: 

Kovács Ádám
Jansik Áron
Kincses Balázs
Magyar Balázs
Trombitás Bálint
Holló Barnabás
Blum Dániel
Kosztolányi Gábor
Bernula Gergő
Pajtók Pázmán
Kincses Péter
Varga Péter
Varga Viktor

 

Banner
Banner
Támogatóink