112 éves a Magyar Egyetemi - Főiskolai Sportszövetség

A Nemzeti Diák, Hallgatói és Szabadidősport Szövetség tagja

Májusi Atlétikai MEFOB a Testnevelési Egyetemen

Az Atlétikai Magyar Egyetemi - Főiskolai Országos Bajnokság (MEFOB) helyszínén, a Testnevelési Egyetemen május utolsó hétvégéjén, a rajt előtt 90 perccel zárulnak a nevezések. Azok is bekapcsolódhatnak tehát még a felsőoktatásban tanuló hallgatók idei évi atlétikai küzdelmeibe, aki eddig még nem neveztek. 

A dr. Koltai Jenő Sportközpontban (a Csörsz utcában) május 30-án, szombaton kezdődnek a hétvégén zajló versenyek, a részletes programtervezet itt megtekinthető. A különféle versenyszámok 1-3. helyezettjei éremdíjazásban részesülnek majd, az összetett pontversenyt megnyerő felsőoktatási intézmény képviselője pedig serleget kap. A MEFS szabályzata szerint a versenyek 1-6. helyezettjeit pontozzák.  

A Magyar Egyetemi - Főiskolai Sportszövetség által 2014/2015-ben meghirdetett egyetemi – főiskolai országos atlétikai bajnokság célja, hogy eldöntse a „Magyarország 2014/2015. tanévi Egyetemi - Főiskolai Bajnoka” címeket, a hallgatók körében népszerűsítse a sportágat és elősegítse a további nemzetközi versenyekre történő kiválasztást, többek között a 2015 júliusában, Dél-Koreában, Gwangjuban rendezendő Universiadé csapat sportszakmai összeállítását.

A rendezvény védnöke prof. dr. Kiss Ádám, a Magyar Egyetemi - Főiskolai Sportszövetség (MEFS) elnöke, Gyulai Miklós, a Magyar Atlétikai Szövetség elnöke és Mocsai Lajos, a Testnevelési Egyetem rektora.

További információk az esemény oldalon találhatóak.

 

ATLÉTIKA MEFOB 2015

PROGRAM TERVEZET

 

MÁJUS 30. SZOMBAT

·         9.00: verseny kezdete

·         10.00: Díjátadó az 50-es, 60-as és 70-es évek kiemelkedő rövidtávfutóinak (48 fő)

·         13.00: Ünnepélyes megnyitó:

o   Ünnepélyes bevonulás (Gaudeamus Igitur)

o   Himnusz

o   Szervező bizottság vezetőjének a köszöntője (Szalma László)

o   MEFS képviselőjének/képviselőinek köszöntője

o   Intézményvezető köszöntője (Mocsai Lajos)

o   Ünnepélyes levonulás (Gaudeamus Igitur)

·         10.00-19.00: Folyamatos eredményhirdetések (az adott versenyszám lezajlása után előreláthatólag 30-40 perccel)

 

Szombati versenyszámok időrendje:

 

Időpont

Versenyszám

9:00

10 km ffi gyaloglás

10:00

100 m ffi (10 próba)

10:40

Távolugrás ffi (10 próba)

12:00

Kalapácsvetés női

12:15

Súlylökés ffi (10 próba)

13:30

Magasugrás ffi (10 próba)

13:50

100 m gát női (7 próba)

13:50

Rúdugrás női

14:00

Kalapácsvetés ffi

14:00

100 m gát női ief.

14:00

Gerelyhajítás női

14:00

Távolugrás ffi

14:20

110 m gát ffi ief.

14:40

100 m női ief.

14:55

100 m ffi ief.

15:00

Magasugrás (7 próba)

15:20

100 m gát női döntő B-A

15:30

Rúdugrás ffi

15:40

110 m gát ffi döntő B-A

15:40

Súlylökés női

16:00

100 m női döntő B-A

16:10

100 m ffi döntő B-A

16:20

Súlylökés női (7 próba)

16:25

400 m női if.

16:30

Gerelyhajítás ffi

16:30

Távolugrás női

16:40

400 m ffi if.

16:55

400 m ffi (10 próba)

17:10

1500 m női if.

17:25

1500 m ffi if.

17:40

200 m (7 próba)

17:50

3000 m akadály női if.

18:10

3000 m akadály ffi if.

18:25

4x100 m női if.

18:35

4x100 m ffi if.

 

 

 

MÁJUS 31. VASÁRNAP

·         9.00: második versenynap kezdete

·         12.00-16.00: Folyamatos eredményhirdetések (az adott versenyszám lezajlása után előreláthatólag 30-40 perccel)

·         16:30: Ünnepélyes záróünnepség

o   Oktatási intézmények közötti pontverseny kihirdetése

o   Dr. Schulek Ágoston serleg átadása a legjobb felsőoktatási intézménynek (átadó: Schulek Edit)

o   Esemény lezárása

 

Vasárnapi versenyszámok időrendje:

Időpont

Versenyszám

9:00

5 km női gyaloglás

9:00

Diszkoszvetés női

9:30

Távolugrás női (7 próba)

9:35

110 m gát ffi (10 próba)

10:30

Hármasugrás női

10:30

Diszkoszvetés ffi (10 próba)

11:00

200 m női ief.

11:10

200 m ffi ief.

11:30

400 m gát női if.

11:30

Magasugrás női

11:50

Gerelyhajítás női (7 próba)

11:50

400 m gát ffi if.

12:00

Rúdugrás ffi (10 próba)

12:00

Hármasugrás ffi

12:10

200 m női döntő B-A

12:20

200 m ffi döntő B-A

12:30

800 m női if.

12:40

800 m ffi if.

13:00

5000 m női if

13:00

Magasugrás ffi

13:10

Diszkoszvetés ffi

13:20

5000 m ffi if

13:40

800 m női (7 próba)

13:50

4x400 m női if

14:00

4x400 m ffi if

14:20

Gerelyhajítás ffi (10 próba)

14:30

Súlylökés ffi

16:00

1500 m ffi (10 próba)

 

Hírkategóriák

LEGUTÓBBI BEJEGYZÉSEK

KORÁBBI BEJEGYZÉSEK










Banner
Banner
Banner
Támogatóink