112 éves a Magyar Egyetemi - Főiskolai Sportszövetség

A Nemzeti Diák, Hallgatói és Szabadidősport Szövetség tagja

Magyarország a TOP10-ben

Hazánk 2017-ben a 10. legaktívabb ország, a Testnevelési Egyetem pedig a 4. legaktívabb egyetem volt Európában

Kétévente kerül megrendezésre az Európai Egyetemi Sportszövetség (EUSA) által az Európai Egyetemek Bajnokságai versenyrendszer. A MEFS felhívására 12 sportágban 12 hazai felsőoktatási intézmény vett részt a 2017. évi Európai Egyetemek Bajnokságain (EEB). 

Az EUSA versenyrendszerében összesen 19 sportágban rendezték meg az EEB-ket, ebből a hazai felsőoktatási intézmények versenyzői 12 sportágban mérettették meg magukat.

A 2017-es EEB-ken rekord létszámú résztvevő gyűlt össze, mindösszesen 4121 sportoló, 43 országból, akik 405 egyetemet képviseltek 19 különböző sportágban. Közülük 41%-os volt a nők aránya, mely az esélyegyenlőség jegyében kiváló mutató. A legnépszerűbb az evezés volt 509 indulóval.

Magyarország a 10. helyen végzett a legtöbb versenyzőt indító országok statisztikájában a 43-ból. Összesítésben két portugál-, valamint egy horvát felsőoktatási intézmény adott csak több atlétát, mint a Testnevelési Egyetem, így a TE a 405 egyetem közül a 4. helyen végzett.

Gratulálunk!

Részt vevő intézmények, sportágak:

BCE                karate

BME               futsal, evezés, karate, B3x3, falmászás, vízilabda

DE                  kosárlabda

ELTE              karate, sakk

KRE               judo

MET               karate

ME                  kosárlabda

OE                  karate, falmászás

PTE                 judo, B3x3

SZE                evezés

SZIE               karate

TE                   karate, judo, B3x3, taekwondo, tenisz, strandröplabda, kosárlabda, sakk

Eredmények:

Három egyetemnek sikerült érmet szerezni:

SZE (evezés 1.)

TE (karate 1., kosárlabda 3., sakk 3.)

PTE (judo 2.)

Összesen kilenc hazai intézmény versenyzői végeztek pontszerző helyen.

Ssz.

Esemény neve

Kezdő dátum

Befejező dátum

Ország

Város

Magyar hallgatók

1

Futsal Európai Egyetemek Bajnoksága

2017.07.09

2017.07.17

Törökország

Corum

11

2

Evezős Európai Egyetemek Bajnoksága

2017.07.13

2017.07.16

Szerbia

Szabadka

6

3

Kosárlabda Európai Egyetemek Bajnoksága

2017.07.16

2017.07.16

Magyarország

Miskolc

38

4

Tenisz Európai Egyetemek Bajnoksága

2017.07.23

2017.07.30

Spanyolország

Madrid

6

5

Karate Egyetemek Európa Bajnoksága

2017.07.24

2017.07.27

Portugália

Coimbra

11

6

Judo Európai Egyetemek Bajnoksága

2017.07.24

2017.07.27

Portugália

Coimbra

7

7

Taekwondo Európai Egyetemek Bajnoksága

2017.07.24

2017.07.27

Portugália

Coimbra

2

8

B33 Európai Egyetemek Bajnoksága

2017.07.25

2017.07.28

Horvátország

Split

20

9

Falmászás Európai Egyetemek Bajnoksága

2017.07.25

2017.07.28

Horvátország

Split

3

10

Strandröplabda Európai Egyetemek Bajnoksága

2017.07.25

2017.07.28

Horvátország

Split

2

11

Sakk Európai Egyetemek Bajnoksága

2017.09.20

2017.09.24

Spanyolország

Fuengirola

4

Megnevezés

Név

Helyezés

Intézmény

Futsal Európai Egyetemek Bajnoksága

Barna Zsombor Bence

5.

Budapesti Műszaki-és Gazdaságtudományi Egyetem

Futsal Európai Egyetemek Bajnoksága

Dudás Dániel

5.

Budapesti Műszaki-és Gazdaságtudományi Egyetem

Futsal Európai Egyetemek Bajnoksága

Fábián Gábor

5.

Budapesti Műszaki-és Gazdaságtudományi Egyetem

Futsal Európai Egyetemek Bajnoksága

Fodor Bálint Dániel

5.

Budapesti Műszaki-és Gazdaságtudományi Egyetem

Futsal Európai Egyetemek Bajnoksága

Kalocsay Károly

5.

Budapesti Műszaki-és Gazdaságtudományi Egyetem

Futsal Európai Egyetemek Bajnoksága

Oláh Dániel

5.

Budapesti Műszaki-és Gazdaságtudományi Egyetem

Futsal Európai Egyetemek Bajnoksága

Papp Endre Levente

5.

Budapesti Műszaki-és Gazdaságtudományi Egyetem

Futsal Európai Egyetemek Bajnoksága

Réti Roland Marcell

5.

Budapesti Műszaki-és Gazdaságtudományi Egyetem

Futsal Európai Egyetemek Bajnoksága

Szigeti Alex

5.

Budapesti Műszaki-és Gazdaságtudományi Egyetem

Futsal Európai Egyetemek Bajnoksága

Szigeti Balázs

5.

Budapesti Műszaki-és Gazdaságtudományi Egyetem

Futsal Európai Egyetemek Bajnoksága

Varga Bence Lajos

5.

Budapesti Műszaki-és Gazdaságtudományi Egyetem

Evezős Európai Egyetemek Bajnoksága

Lovass Márk

1.

Széchenyi István Egyetem

Evezős Európai Egyetemek Bajnoksága

Priváczky Juhász Ákos

1.

Széchenyi István Egyetem

Evezős Európai Egyetemek Bajnoksága

Szigeti Roland

1.

Széchenyi István Egyetem

Evezős Európai Egyetemek Bajnoksága

Szabó Bence

1.

Széchenyi István Egyetem

Evezős Európai Egyetemek Bajnoksága

Juhász Adrián

3.

Széchenyi István Egyetem

Evezős Európai Egyetemek Bajnoksága

Tamás Bence

4.

Budapesti Műszaki-és Gazdaságtudományi Egyetem

Karate Egyetemek Európa Bajnoksága

György Dániel

2.

Testnevelési Egyetem

Karate Egyetemek Európa Bajnoksága

Höning Dávid

3.

Testnevelési Egyetem

Karate Egyetemek Európa Bajnoksága

György Dániel

1.

Testnevelési Egyetem

Karate Egyetemek Európa Bajnoksága

Höning Alexander

1.

Szent István Egyetem

Karate Egyetemek Európa Bajnoksága

Höning Dávid

1.

Testnevelési Egyetem

Karate Egyetemek Európa Bajnoksága

Kronstein Bálint

1.

Eötvös Loránd Tudományegyetem

Karate Egyetemek Európa Bajnoksága

Szegedi Döme

1.

Metropolitan Egyetem

Karate Egyetemek Európa Bajnoksága

Virág András

1.

Óbudai Egyetem

Karate Egyetemek Európa Bajnoksága

Höning Ádám

1.

Visoka Poslovna Škola Strukovnih Studija Novi Sad

Karate Egyetemek Európa Bajnoksága

Sterck Laura

12.

Budapesti Corvinus Egyetem

Karate Egyetemek Európa Bajnoksága

Nagy Botond

5.

Budapesti Műszaki-és Gazdaságtudományi Egyetem

Taekwondo Európai Egyetemek Bajnoksága

Ducz Barbara

5.

Testnevelési Egyetem

Taekwondo Európai Egyetemek Bajnoksága

Kiss Roland

5.

Testnevelési Egyetem

Judo Európai Egyetemek Bajnoksága

Beviz Barnabás

4.

Károli Gáspár Református Egyetem

Judo Európai Egyetemek Bajnoksága

Pál Gyula

5.

Testnevelési Egyetem

Judo Európai Egyetemek Bajnoksága

Boros Bence

2.

Pécsi Tudományegyetem

Judo Európai Egyetemek Bajnoksága

Bognár Péter

9-16

Pécsi Tudományegyetem

Judo Európai Egyetemek Bajnoksága

Gard Richárd

6.

Pécsi Tudományegyetem

Judo Európai Egyetemek Bajnoksága

Windischmann Bence

5.

Pécsi Tudományegyetem

Judo Európai Egyetemek Bajnoksága

Kárpáti Gábor 

9-16

Pécsi Tudományegyetem

B33 Európai Egyetemek Bajnoksága

Mihalics Gábor

18.

Budapesti Műszaki-és Gazdaságtudományi Egyetem

B33 Európai Egyetemek Bajnoksága

Szálas Gábor

18.

Budapesti Műszaki-és Gazdaságtudományi Egyetem

B33 Európai Egyetemek Bajnoksága

Kiss Lajos

18.

Budapesti Műszaki-és Gazdaságtudományi Egyetem

B33 Európai Egyetemek Bajnoksága

Dobos Viktor

18.

Budapesti Műszaki-és Gazdaságtudományi Egyetem

B33 Európai Egyetemek Bajnoksága

Berkics Bence

22.

Pécsi Tudományegyetem

B33 Európai Egyetemek Bajnoksága

Bokor Zoltán

22.

Pécsi Tudományegyetem

B33 Európai Egyetemek Bajnoksága

Bárdi Csaba

22.

Pécsi Tudományegyetem

B33 Európai Egyetemek Bajnoksága

Bán Gábor

22.

Pécsi Tudományegyetem

B33 Európai Egyetemek Bajnoksága

Sellei Dalma

11.

Pécsi Tudományegyetem

B33 Európai Egyetemek Bajnoksága

Szűcs Lilla

11.

Pécsi Tudományegyetem

B33 Európai Egyetemek Bajnoksága

Késői Melinda

11.

Pécsi Tudományegyetem

B33 Európai Egyetemek Bajnoksága

Szűcs Réka

11.

Pécsi Tudományegyetem

B33 Európai Egyetemek Bajnoksága

Petrucsik Bence

14.

Testnevelési Egyetem

B33 Európai Egyetemek Bajnoksága

Debreceni Dániel

14.

Testnevelési Egyetem

B33 Európai Egyetemek Bajnoksága

Boinitzer Dávid

14.

Testnevelési Egyetem

B33 Európai Egyetemek Bajnoksága

Mohay Péter

14.

Testnevelési Egyetem

B33 Európai Egyetemek Bajnoksága

Németh Alma

12.

Testnevelési Egyetem

B33 Európai Egyetemek Bajnoksága

Magyar Bianka

12.

Testnevelési Egyetem

B33 Európai Egyetemek Bajnoksága

Kováts Gabriella

12.

Testnevelési Egyetem

B33 Európai Egyetemek Bajnoksága

Sándorfi Réka

12.

Testnevelési Egyetem

Falmászás Európai Egyetemek Bajnoksága

Farkas Tamás

9.

Budapesti Műszaki-és Gazdaságtudományi Egyetem

Falmászás Európai Egyetemek Bajnoksága

Farkas Tamás

10.

Budapesti Műszaki-és Gazdaságtudományi Egyetem

Falmászás Európai Egyetemek Bajnoksága

Izer Bálint

12.

Óbudai Egyetem

Tenisz Európai Egyetemek Bajnoksága

Meisztner Mercédesz

13.

Testnevelési Egyetem

Tenisz Európai Egyetemek Bajnoksága

Tsereteli Alexandra

13.

Testnevelési Egyetem

Tenisz Európai Egyetemek Bajnoksága

Szabó Laura

13.

Testnevelési Egyetem

Tenisz Európai Egyetemek Bajnoksága

Tóth Péter

8.

Testnevelési Egyetem

Tenisz Európai Egyetemek Bajnoksága

Tóth Zsombor

8.

Testnevelési Egyetem

Tenisz Európai Egyetemek Bajnoksága

Valkusz Milán

8.

Testnevelési Egyetem

Strandröplabda Európai Egyetemek Bajnoksága

Czene Adrienn

15.

Testnevelési Egyetem

Strandröplabda Európai Egyetemek Bajnoksága

Gubicza Laura

15.

Testnevelési Egyetem

Kosárlabda Európai Egyetemek Bajnoksága

Kováts Gabriella

3.

Testnevelési Egyetem

Kosárlabda Európai Egyetemek Bajnoksága

Németh Alma

3.

Testnevelési Egyetem

Kosárlabda Európai Egyetemek Bajnoksága

Mányoky Judit Eszter

3.

Testnevelési Egyetem

Kosárlabda Európai Egyetemek Bajnoksága

Shirian Fatime

3.

Testnevelési Egyetem

Kosárlabda Európai Egyetemek Bajnoksága

Varga Barbara Nikolett

3.

Testnevelési Egyetem

Kosárlabda Európai Egyetemek Bajnoksága

Sándorfi Réka

3.

Testnevelési Egyetem

Kosárlabda Európai Egyetemek Bajnoksága

Magyar Bianka

3.

Testnevelési Egyetem

Kosárlabda Európai Egyetemek Bajnoksága

Miháczi Diána

3.

Testnevelési Egyetem

Kosárlabda Európai Egyetemek Bajnoksága

Czivinger Lilla

3.

Testnevelési Egyetem

Kosárlabda Európai Egyetemek Bajnoksága

Gereben Dorka

3.

Testnevelési Egyetem

Kosárlabda Európai Egyetemek Bajnoksága

Szeli Dorina

3.

Testnevelési Egyetem

Kosárlabda Európai Egyetemek Bajnoksága

Karlócai Julianna

3.

Testnevelési Egyetem

Kosárlabda Európai Egyetemek Bajnoksága

Pál Szögi Ádám

10.

Debreceni Egyetem

Kosárlabda Európai Egyetemek Bajnoksága

Béres Dávid

10.

Debreceni Egyetem

Kosárlabda Európai Egyetemek Bajnoksága

Lippai Szabolcs

10.

Debreceni Egyetem

Kosárlabda Európai Egyetemek Bajnoksága

Horváth Marcell

10.

Debreceni Egyetem

Kosárlabda Európai Egyetemek Bajnoksága

Baptiszta Péter Olivér

10.

Debreceni Egyetem

Kosárlabda Európai Egyetemek Bajnoksága

Máté Balázs

10.

Debreceni Egyetem

Kosárlabda Európai Egyetemek Bajnoksága

Jurányi Ádám

10.

Debreceni Egyetem

Kosárlabda Európai Egyetemek Bajnoksága

Kővágó-Laska Márk

10.

Debreceni Egyetem

Kosárlabda Európai Egyetemek Bajnoksága

Orosz Bence

10.

Debreceni Egyetem

Kosárlabda Európai Egyetemek Bajnoksága

Kopasz Márton

10.

Debreceni Egyetem

Kosárlabda Európai Egyetemek Bajnoksága

Szepesi Szabolcs

10.

Debreceni Egyetem

Kosárlabda Európai Egyetemek Bajnoksága

Takács Dániel

10.

Debreceni Egyetem

Kosárlabda Európai Egyetemek Bajnoksága

Drahos Gábor

10.

Debreceni Egyetem

Kosárlabda Európai Egyetemek Bajnoksága

Kozák Márton

12.

Miskolci Egyetem

Kosárlabda Európai Egyetemek Bajnoksága

Jávor Barnabás

12.

Miskolci Egyetem

Kosárlabda Európai Egyetemek Bajnoksága

Kósa Tamás

12.

Miskolci Egyetem

Kosárlabda Európai Egyetemek Bajnoksága

Blaskovits Balázs

12.

Miskolci Egyetem

Kosárlabda Európai Egyetemek Bajnoksága

Gondor János

12.

Miskolci Egyetem

Kosárlabda Európai Egyetemek Bajnoksága

Oláh Márton

12.

Miskolci Egyetem

Kosárlabda Európai Egyetemek Bajnoksága

Opre Roland

12.

Miskolci Egyetem

Kosárlabda Európai Egyetemek Bajnoksága

Kádár Tamás

12.

Miskolci Egyetem

Kosárlabda Európai Egyetemek Bajnoksága

Varga Ádám

12.

Miskolci Egyetem

Kosárlabda Európai Egyetemek Bajnoksága

Bak Márton

12.

Miskolci Egyetem

Kosárlabda Európai Egyetemek Bajnoksága

Kovács Imre

12.

Miskolci Egyetem

Kosárlabda Európai Egyetemek Bajnoksága

Pék Dávid

12.

Miskolci Egyetem

Kosárlabda Európai Egyetemek Bajnoksága

Szűcs Máté

12.

Miskolci Egyetem

Sakk Európai Egyetemek Bajnoksága

Varga Klára

3.

Testnevelési Egyetem

Sakk Európai Egyetemek Bajnoksága

Terbe Zsuzsanna

3.

Testnevelési Egyetem

Sakk Európai Egyetemek Bajnoksága

Kaczúr Flórián

7.

Eötvös Loránd Tudományegyetem

Sakk Európai Egyetemek Bajnoksága

Grimm Dániel

8.

Eötvös Loránd Tudományegyetem

Hírkategóriák

LEGUTÓBBI BEJEGYZÉSEK

KORÁBBI BEJEGYZÉSEK










Banner
Banner
Banner
Támogatóink