112 éves a Magyar Egyetemi - Főiskolai Sportszövetség

A Nemzeti Diák, Hallgatói és Szabadidősport Szövetség tagja

Kimagaslóan teljesített Kenderesi Tamás az Úszó MEFOB-on

Nem túlzás azt állítanunk, hogy Kenderesi Tamás kitett magáért az Úszó Magyar - Egyetemi Főiskolai Országos Bajnokságon: három aranyérmet húzott be, és ezzel elévülhetetlen szerepet játszott abban, hogy a Pécsi Tudományegyetem – a Semmelweis Egyetemmel holtversenyben – az összetett versenyben első lett.  

Olvasási idő: 2 perc

210 versenyző, 16 versenyszám, 23 felsőoktatási intézmény – így lehetne a számok nyelvére lefordítani az idei Úszó MEFOB-ot, amelyet november 23-án rendeztek meg.

 

Az eseményt óriási érdeklődés övezte, ami cseppet sem meglepő, hiszen sztársportolóktól hemzsegett a budapesti Tüskecsarnok Uszoda, így nem csalódott, aki kilátogatott az eseményre. Kenderesi Tamás ifjúsági olimpiai bajnok és felnőtt olimpiai bronzérmes úszó mellett jelen volt a Pannon Egyetem hallgatója: Rasovszky Kristóf nyílt vízi úszó világbajnokunk, az Edutus Egyetem olimpikonja: Gyárfás Bence, valamint a Miskolci Egyetemre járó junior Európa-bajnok és olimpikon: Sztankovics Anna is. A leleményesebbek az indulók között pedig hamar kiszúrták Gulyás Michelle ifjúsági olimpiai bronzérmes öttusázót is, aki ezúttal úszótudásával igyekezte éremhez segíteni – sikeresen – a Nemzeti Közszolgálati Egyetemet.

 

Kenderesi Tamás három számban – 100 méter pillangón, 4x100 méter vegyesváltón és a 10x50 méteres intézményi váltón – nyert aranyérmet, így a fárasztó nap után jöhetett a jól megérdemelt sajtburesz.

 

A 100 méteres verseny előtti és utáni pillanatokat így idézte fel:

 

„Bemelegítettem, és a nevezések valamint a számok alapján nagyjából belőttem, mikor jövök én, mert nem mindegy, hogy a magam kis normál ritmusában haladok vagy sem. Örülök, hogy végre versenyezhettem, és sikerült végrehajtanom, amit elterveztem. A helyszín tökéletes volt a visszatérésre: jó volt a medence, a rajtkő és a fal is, a sok edzés után nagyon jó érzés volt belekóstolni a tétversenyek hangulatába.”

Bár a nyílt vízi specialista Rasovszky Kristóf ezúttal nem nyert aranyérmet, tudásából ezúttal is megvillantott valamit: 400 méter gyorson 2., 100 méter háton pedig 3. lett, így járulva hozzá a Pannon Egyetem összesítettben elért 12. helyéhez.

 

Szólnunk kell a Riót megjárt Gyárfás Bencéről is: az Edutus Egyetem hallgatója először behúzott egy ezüstöt 50 méter gyorson, majd ugyanebben az úszásnemben 100 méteren a mezőnyt „leúszva” aranyérmet nyert. Intézménye az összetett versenyben a 14. lett.

 

Hogy teljes legyen a sztársportolók teljesítmény-listája: Sztankovics Anna 50 méter gyorson és 100 méter mellen állhatott a dobogó legfelső fokára, amivel a 11. helyre segítette a Miskolci Egyetemet.

Az egyik legizgalmasabb versenyszámban, a váltókban a Pécsi Tudományegyetem és a Semmelweis Egyetem csapata remekelt. Összetettben – az Úszó MEFOB-ok történetében először – két intézmény, a PE és a SE végzett az élen holtversenyben, a 3. helyet a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem csípte meg. A tavalyi bajnok Testnevelési Egyetemnek ezúttal az 5. hellyel kellett beérnie.

 

Az Úszó MEFOB-ot – a hagyományoknak megfelelően – a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem szervezte. Az eseményt dr. Székely Mózes, a Magyar Egyetemi - Főiskolai Sportszövetség (MEFS) főtitkára és Kincses Gábor, a BME Sportközpontjának igazgatója nyitotta meg, és mindketten aktív szerepet játszottak az érmek kiosztásánál is.

Eredmények:

50 m fiú gyorsúszás

Amatőr

  1. Csirzó Ádám             Semmelweis Egyetem    0:24,38          634p
  2. Lukas Rudnevs         Budapesti Műszaki Ga   0:24,39          633p
  3. Szatnik Gergő           Budapesti Műszaki Ga   0:24,88          596p

Igazolt

  1. Takács Krisztián         Dunaújvárosi Egyetem   0:22,60          795p
  2. Gyárfás Bence           Edutus Egyetem            0:22,69          786p
  3. Békési Dániel            Semmelweis Egyetem    0:23,73          687p

50 m leány gyorsúszás

Amatőr

  1. Márka Adrienn              Budapesti Corvinus E     0:27,44          647p
  2. Pozsonyi Zita                Semmelweis Egyetem    0:28,12          601p
  3. Nagy Noémi Sára         Pécsi Tudományegyete  0:28,16          598p

Igazolt

  1. Sztankovics Anna         Miskolci Egyetem           0:26,33          732p
  2. Sebestyén Dalma         Széchenyi István Egy     0:26,47          720p
  3. Daka Anett                    Eötvös Lóránd Tudomn  0:27,94          612p

100 m fiú gyorsúszás

  1. Lukas Rudnevs          Budapesti Műszaki Ga   0:53,56          672p
  2. Fehér Benjamin         Budapesti Corvinus E     0:54,82          626p
  3. Sinka Bálint                Pécsi Tudományegyete  0:56,22          581p

Igazolt

  1. Gyárfás Bence       Edutus Egyetem            0:51,92          737p
  2. Békési Dániel         Semmelweis Egyetem    0:53,50          674p
  3. Csontos Dominik    Budapesti GazdaságiE  0:53,53            673p

100 m leány gyorsúszás

Amatőr

  1. Márka Adrienn              Budapesti Corvinus E     1:01,55          605p
  2. Nagy Noémi Sára         Pécsi Tudományegyete  1:02,95          566p
  3. Pozsonyi Zita               Semmelweis Egyetem    1:03,18          559p

Igazolt

  1. Daka Anett          Eötvös Lóránd Tudomn  0:59,52          669p
  2. Okos Glória         Testnevelési Egyetem    1:01,37          610p
  3. Bíró Lili 2             Semmelweis Egyetem    1:02,11          589p

                   

  100 m fiú mellúszás

Amatőr

  1. Csirzó Ádám            Semmelweis Egyetem    1:12,53          526p
  2. Gubucz Gábor         Szegedi Tudományegye 1:14,35          489p
  3. Ács Máté                 Testnevelési Egyetem    1:14,46          487p     

Igazolt

  1. Süli Ákos                            Szegedi Tudományegye 1:07,95          640p     
  2. Miguel Pedrouzo Ares        Pécsi Tudományegyete  1:12,30          532p
  3. Békési Dániel                     Semmelweis Egyetem   1:12,99            517p

100 m leány mellúszás

 Amatőr

  1. Kemény Alexandra        Budapesti Műszaki Ga   1:23,69          456p
  2. Nagy Eszter                   Nemzeti Közszolgálat     1:26,10          419p
  3. Paluska Petra                Pécsi Tudományegyete  1:26,21          417p

Igazolt

  1. Sztankovics Anna         Miskolci Egyetem           1:09,87          785p
  2. Sebestyén Dalma         Széchenyi István Egy     1:10,88          751p
  3. Szurovcsják Ivett          Nyíregyházi Egyetem     1:11,60          729p

100 m fiú hátúszás

Amatőr

  1. Kendi Péter               Budapesti Műszaki Ga   1:00,75        625p
  2. Ali Ákos                    Óbudai Egyetem            1:01,86          592p
  3. Szalánczi Áron         Pécsi Tudományegyete  1:02,91          562p               

Igazolt

  1. Varró Levente              Óbudai Egyetem            0:59,52          664p
  2. Szabó Rajmund           Testnevelési Egyetem    0:59,72          658p
  3. Rasovszky Kristóf        Pannon Egyetem           1:00,34          637p

100 m leány hátúszás

Amatőr

  1. Pozsonyi Zita           Semmelweis Egyetem    1:13,08          503p
  2. Mokos Csenge        Debreceni Egyetem        1:14,14          481p
  3. Tóth Rachel             Pécsi Tudományegyete  1:17,51          421p      

Igazolt

  1. Farkas Adél         Semmelweis Egyetem    1:06,95          654p
  2. Daka Anett          Eötvös Lóránd Tudomn  1:06,97          653p
  3. Okos Glória         Testnevelési Egyetem    1:12,58          513p

100 m fiú pillangóúszás

Amatőr

  1. Szatnik Gergő                   Budapesti Műszaki Ga   0:58,45          619p
  2. Molnár Bence Zoltán        Testnevelési Egyetem    1:00,60          555p
  3. Sinka Bálint                      Pécsi Tudományegyete  1:04,67          457p

Igazolt

  1. Kenderesi Tamás                  Pécsi Tudományegyete             0:56,18          697p
  2. Carlos Fernando Lopes        Pécsi Tudományegyete              0:56,99          668p
  3. Csontos Dominik                   Budapesti Gazdasági Egyetem  0:58,67          612p

              

100 m leány pillangóúszás

 Amatőr

  1. Gulyás Michelle              Nemzeti Közszolgálat     1:13,15          450p
  2. Paluska Petra 2              Pécsi Tudományegyete  1:14,59          424p
  3. Lahsoumi Szandra         Budapesti Corvinus E     1:21,85          321p

                 

Igazolt

  1. Bíró Lili                            Semmelweis Egyetem    1:04,87          645p
  2. Szabó-Feltóthy Laura      Eötvös Lóránd Tudomn  1:05,16          636p
  3. Molnár Laura                    Eötvös Lóránd Tudomn  1:08,79          541p

                  

400 m fiú gyorsúszás

Amatőr

  1. Fehér Benjamin         Budapesti Corvinus Egyetem                                          4:33,92          518p
  2. Vigh Zoltán                Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi  Egyetem   4:41,16          479p
  3. Hamlin Matthew         Kaposvári Egyetem                                                         4:45,06            460p

Igazolt

  1. Székely Dániel             Budapesti GazdaságiE   4:05,42          721p
  2. Rasovszky Kristóf         Pannon Egyetem           4:06,82          708p
  3. Békési Dániel               Semmelweis Egyetem    4:32,77          525p

400 m leány gyorsúszás

Amatőr

  1. Nagy Noémi Sára       Pécsi Tudományegyete  5:02,08          496p
  2. Pozsonyi Zita             Semmelweis Egyetem    5:04,59        484p
  3. Mester Dóra               Testnevelési Egyetem    5:19,38          419p

Igazolt

  1. Farkas Adél                Semmelweis Egyetem    4:30,30          692p
  2. Okos Glória                Testnevelési Egyetem    4:41,18          615p
  3. Szabó Teodóra           Szent István Egyetem    4:49,54          563p

200 m fiú vegyesúszás

    Amatőr

    1. Farkas Bence           Pázmány Péter Kat.E     2:18,37          560p
    2. Juhász Dániel           Semmelweis Egyetem    2:26,00          477p
    3. Soltész Levente        Nemzeti Közszolgálat     2:33,90          407p

    Igazolt

    1. Békési Dániel                     Semmelweis Egyetem    2:17,60          570p
    2. Székely Dániel                   Budapesti GazdaságiE   2:19,85          543p
    3. Miguel Pedrouzo Ares        Pécsi Tudományegyete 2:26,05            476p

    200 m leány vegyesúszás

     Amatőr

    1. Pozsonyi Zita      Semmelweis Egyetem    2:41,24          478p
    2. Paluska Petra     Pécsi Tudományegyete  2:44,30          452p
    3. Dudar Kata        Budapesti Corvinus E     2:50,65          403p

    Igazolt

    1. Sebestyén Dalma              Széchenyi István Egy     2:18,07          762p
    2. Szabó-Feltóthy Laura        Eötvös Lóránd Tudomn  2:23,68          676p
    3. Farkas Adél                       Semmelweis Egyetem    2:24,06          671p

    4x100 m fiú vegyesváltó

    1. PTE A 4:09,08          576p
    2. BME A 4:11,88          557p
    3. PTE B 4:21,81          496p

    4x100 m leány vegyesváltó

    1. SE 4:47,86                 524p
    2. ELTE A 4:58,57          470p
    3. PTE 5:05,67               438p

    10x50 m intézményi váltó

    1. PTE 4:21,68
    2. BCE A 4:22,49
    3. BME 4:22,61

    Csapatverseny                     

    1. Pécsi Tudományegyete                                                  177 pont
    2. Semmelweis Egyetem                                                    177 pont
    3. Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem    90 pont

    A részletes eredményeket itt találod.

      Szöveg: Márványkövi Ferenc, musz.hu
      Kép: musz.hu

      Hírkategóriák

      LEGUTÓBBI BEJEGYZÉSEK

      KORÁBBI BEJEGYZÉSEK










      Banner
      Banner
      Banner
      Támogatóink