112 éves a Magyar Egyetemi - Főiskolai Sportszövetség

A Nemzeti Diák, Hallgatói és Szabadidősport Szövetség tagja

III. ELTE – Egyetemi - Főiskolai Dolgozók Sport Kupája

Kegyeibe fogadta az időjárás a múlt szombati, az ELTE SPORT Kft. által szervezett és rendezett Dolgozói Sport Kupa szabadtéri rendezvényeit - a csarnokban pedig volt válogatott sportolók is játszottak a rendezvény keretein belül.

Az ELTE sportpályáin több mint 200 fő oktató és dolgozó vett részt, 15 felsőoktatási intézményből, karról a harmadik alkalommal megrendezett Kupán. Idén már öt sportágban neveztek a csapatok és a játékosok - kispályás labdarúgásban 11 csapat, kosárlabdában 5 csapat, teniszben 8 csapat, tollaslabdában és asztaliteniszben több mint 30 játékos.

A kispályás labdarúgó tornán tiszteletét tette a neves, több élvonalbeli csapatnál is edzősködő Prukner László, aki jelenleg a Budafok-Újbuda csapatánál dolgozik.

A megnyitón Dr. Kiss Ádám a MEFS elnöke köszöntötte a részvevőket ezután Dr. Scheuer Gyula az ELTE kancellárja nyitotta meg a rendezvényt. A megnyitón jelen voltak Pálfia Zsolt, az ELTE Szakszervezeti Bizottság elnöke, Dr. Bárdos György az ELTE PPK ESI igazgató-helyettese és Dr. Seifert Tibor kancellári főtanácsadó.

A kosárlabda tornán, amelyen a bronzérmes ELTE csapatában Scheuer Gyula kancellár is játszott, olyan kiválóságok korábbi válogatott játékosok is pályára léptek, mint Lukács Anikó, továbbá a Testnevelési Egyetem színeiben, mint Boros Zoltán és Sterbenz Tamás.

A rendezvény célkitűzése nem is elsősorban az eredmény volt, hanem, hogy az egyetemi közösségek mozogjanak, sportoljanak és a pihenőidőkben jobban megismerjék egymást, tapasztalatokat cseréljenek - nem csak sportszakmai értelemben.

A Kupa fővédnökei Dr. Mezey Barna, az ELTE rektora, Dr. Scheuer Gyula, az ELTE kancellárja, Dr. Hoffmann Tamás, Újbuda polgármestere és Prof. Dr. Kiss Ádám, a MEFS elnöke, védnökei Pálfia Zsolt az ELTE FDSZ elnöke és Dr. Bartha Csaba a MOB sportigazgató-helyettese voltak.

 

A labdajáték tornákon magas színvonalú mérkőzéseken születtek meg az eredmények.

 

Eredmények:

 

Kispályás labdarúgás:

 

  1. Eszterházy Károly Főiskola – Károly Róbert Főiskola
  2. Miskolci Egyetem
  3. Kecskeméti Főiskola
  4. Budapesti Egyetemi Atlétikai Club
  5. XI. kerület Újbuda Önkormányzata
  6. Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem
  7. Testnevelési Egyetem
  8. ELTE Kancellária
  9. Óbudai Egyetem
  10. ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kar
  11. Semmelweis Egyetem

 

Legjobb mezőnyjátékos – Gellért Olivér Eszterházy Károly Főiskola- Károly Róbert Főiskola

Gólkirály – Boda Péter – Miskolci Egyetem

Kosárlabda:

  1. Nemzeti Közszolgálati Egyetem
  2. Testnevelési Egyetem
  3. ELTE „Vegyes”
  4. Corvinus-MOME
  5. ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kar

 

Pontkirálynő – Rátkai Zsófia Corvinus-MOME

Pontkirály – Szalai Krisztián Nemzeti Közszolgálati Egyetem

Tenisz:

  1. Nemzeti Közszolgálati Egyetem
  2. ELTE Nemzetközi Iroda
  3. BME
  4. MOB
  5. ELTE TTK Matematikai Intézet
  6. Testnevelési Egyetem
  7. Eszterházy Károly Főiskola

 

Tollaslabda – Női:

 

  1. Dr. Leskó Zsuzsanna Semmelweis Egyetem Fogászati és Szájsebészeti Oktató Intézet
  2. Szilágyiné Gáldi Bernadett Testnevelési Egyetem
  3. Várhegyi Katalin NKE
  4. Dr. Gál Andrea Testnevelési Egyetem

5-6. Tóthné Kalbli Katalin ELTE Bárczi

       Kreisz Andrea ELTE ESI

7-8. Tóth Ágnes Budapest Főváros XI. Ker. Újbuda Önkormányzata

       Zsákai Annamária ELTE TTK

 

Tollaslabda – Férfi:

  1. Mincsovics Miklós BME
  2. Windisch Gergely Óbudai Egyetem
  3. Dr. Nánay János ELTE Kancellária
  4. Dr. Palásthy Béla Miskolci Egyetem
  5. Dr. Szabó Csaba NKE

 

Asztalitenisz – Női:

  1. Keresztúri Sára ELTE Kancellária
  2. Kovácsné Kalmár Noémi ELTE Jogi, Igazgatási és Közbeszerzési Igazgatóság
  3. Dr. Gál Andrea Testnevelési Egyetem
  4. Csepela Yvett Testnevelési Egyetem
  5. Zsákai Annamária ELTE TTK
  6. Horváth Zsuzsanna ELTE Bárczi
  7. Dajkáné Lajtai Marianna Testnevelési Egyetem

 

Asztalitenisz – Férfi:

  1. Jászay László ELTE BTK
  2. Molnár Sándor Óbudai Egyetem
  3. Barát János ELTE TTK
  4. Csirkés Zsolt Testnevelési Egyetem
  5. Dr. Hunyadvári László ELTE IK
  6. Vincze Géza Testnevelési Egyetem
  7. Bartha Zsolt BME
  8. Senor Tamás NKE

 

 

Gratulálunk minden résztvevő csapatnak és játékosnak!

 

Ezúton is szeretnénk köszönetet mondani az idei Dolgozói Spot Kupa támogatóinak az EMMIFelsőoktatásért Felelős Államtitkárságnak, az EMMI SE-nek és a MOB-nak.

 

A Dolgozói Sport Kupáról készült fotók megtekinthetők facebook oldalunkon:

https://www.facebook.com/ELTE-Sport-Kft-158831444133314/?fref=ts

és az esemény facebook oldalán:

https://www.facebook.com/events/1399001497073663/

 

Hírkategóriák

LEGUTÓBBI BEJEGYZÉSEK

KORÁBBI BEJEGYZÉSEK










Banner
Banner
Banner
Támogatóink