112 éves a Magyar Egyetemi - Főiskolai Sportszövetség

A Nemzeti Diák, Hallgatói és Szabadidősport Szövetség tagja

Gadányi Zoltána (ELTE), Szabó Márton (TE) lett az idei ergométeres evezés országos egyetemi bajnoka

A szombat délután megrendezésre került idei első egyetemi országos bajnokságon, az Ergométer MEFOB-on, melynek a győri Széchenyi István Egyetem adott otthont egyéniben Gadányi Zoltána (ELTE) és Szabó Márton (TE) lett az idei  egyetemi bajnok.

10 egyetemről versengenek az idei Egyetemi Bajnok címért: Budapesti Corvinus Egyetem, Budapesti Gazdasági Egyetem, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, Eötvös Loránd Tudományegyetem, Eszterházy Károly Egyetem, Nemzeti Közszolgálati Egyetem, Pannon Egyetem, Pécsi Tudományegyetem, Széchenyi István Egyetem, Testnevelési Egyetem.

Férfi és női 2000 méteren, egyetemi csapatversenyben pedig 500 méter mérették meg magukat az egyetemista indulók.

A versenyen az alábbi végeredmények születtek:

Női egyéni:

2000m Döntő 17:30
Helyezés Név Idő
1 Gadányi Zoltána (ELTE) 07:10,90
2 Preil Vivien (TE) 07:15,00
3 Benda Orsolya (SE) 07:16,00
4 Rozmaring Flóra (BME) 07:45,70
5 Takács Fanni (PE) 08:32,10

Férfi egyéni:

2000m Döntő 17:45
Helyezés Név Idő
1 Szabó Márton (TE) 05:59,70
2 Papp Gergely Márton (BME) 06:05,60
3 Furkó Kálmán (TE) 06:22,90
4 Szlovák Rajmund (SZE) 06:27,50
5 Szigeti Roland (SZE) 06:28,90
6 Forrai Dávid (EKE) 06:38,40
7 Mucsi György  (EKE) 06:41,20
8 Földesi Mihály (SZTE) 06:49,80
9 Szabó Bence (SZE) 06:52,40
10 Kölkedi Ákos (PTE) 07:00,70
11 Fekete Benedek (NKE) 07:11,50
12 Boldizsár Tamás (PE) 07:51,70
13 Vajnorák Martin (SZE) 09:11,80

Csapatverseny:

Összesített eredmény:

1. Budapesti Corvinus Egyetem / 01:25,10

2. Testnevelési Egyetem / 01:26,40

3. Pannon Egyetem / 01:35,60

  500m Döntő 18:00
Helyezés Csapat Név Idő
1 Pannon Egyetem, Veszprém Smura Nándor 01:35,60
Páter Dániel
Dervalics Tamás
Smura Gabriella
2 Nemzeti Közszolgálati Egyetem "A" Móricz Dániel 01:38,40
Kiss Zoltán
Lázár Dániel
Sápi Emese
3 Nemzeti Közszolgálati Egyetem "B" Nádházi Krisztián 01:39,00
Chalupa Zoltán
Vadász Richárd
Sahin Veronika
4 Pécsi Tudományegyetem Czine Alexandra 01:42,50
Horváth Gergő
Kölkedi Ákos
Lehota Olivér

  500m Döntő 18:10
Helyezés Csapat Név Idő
1 Budapesti Corvinus Egyetem Erdélyi Zsolt 01:25,10
Szekér László
Pétervári-Molnár Bendegúz
Kiffer Dorina
2 Testnevelési Egyetem Szabó Márton 01:26,40
Furkó Kálmán
Simon Béla
Preil Vivien
Széchenyi István Egyetem Szabó Bence Nem jelent meg a rajtnál
Gagyi Barbara
Szigeti Roland
Szlovák Rajmund
Hírkategóriák

LEGUTÓBBI BEJEGYZÉSEK

KORÁBBI BEJEGYZÉSEK










Banner
Banner
Banner
Támogatóink