112 éves a Magyar Egyetemi - Főiskolai Sportszövetség

A Nemzeti Diák, Hallgatói és Szabadidősport Szövetség tagja

Elrajtolt a MEFOB-szezon - Sikeres volt az Ergométer MEFOB Székesfehérváron

Gazdag programmal, sok indulóval és izgalmas versenyekkel telt az Ergométer MEFOB Székesfehérváron. Női egyéniben Benda Orsolya (SE) húzott el a mezőnyben, a férfiaknál Gerei Tamás (SE) diadalmaskodott, csapatversenyben a BME lehetett a legbüszkébb. A második napon az amatőrök versenyén a férfiaknál Uracs Norbert (PE), a nőknél Baranyai Hédi (PTE) állhatott a dobogó legfelső fokára. A MEFS főtitkára: dr. Székely Mózes férfi egyetemi oktatói és VIP kategóriában is indult.

Olvasási idő: 1,5 perc

 

Harmincadik alkalommal rendezték meg az Ergométer Országos Bajnokságot, benne az Ergométer MEFOB-bal. A versenyen a fiataloktól kezdve a parasportolókon át egészen a legidősebb masters kategóriákig regisztráltak indulók, a kétnapos rendezvényen több száz sportoló ült az evezőgéphez, hogy megmutassa tudását.

Az egyetemisták mellett az oktatók is részt vettek a versenyen, ugyanis az amatőrök között női és férfi oktatók is versenyezhettek egymással: a nőknél Cserta Eszter (Pannon Egyetem) indult, a férfiaknál pedig dr. Székely Mózes a MEFS képviseletében húzta le az 1000 métert.

Mielőtt az egyetemi futamok elkezdődtek volna, egy VIP-futamot is végigszurkolhattak a nézők, melyen Bernek Péter (világbajnok úszó), Cseh Ottó (MESZ alelnök), Dányi Anita (MPB nemzetközi igazgató), dr. Székely Mózes (ELTE oktatója, MEFS főtitkár, tizenegyszeres IRONMAN), Galambos Péter (VVEC, felnőtt és kétszeres egyetemi világbajnok evezős), Gurisatti Gréta (Universiade ezüstérmes vízilabdázó), Kiss Anna (fitnesz modell), Kiss Balázs (egyetemi vb ezüstérmes, világbajnok birkózó), Kapócs Anikó (olimpikon, VVSI), Mészáros Attila (Székesfehérvár alpolgármestere), Mike Peters (NPB, paralimpikon, futballista), Molnár Zsolt (erőemelő), Pető Tibor (MESZ elnök), Szabó László (MPB elnök), Takács István (junior világbajnok birkózó) Szilágyi Vilmos (testépítő), Tunkel Nándor (fekvenyomó, bronzérmes paralimpikon), Urr Anita (MPB főtitkár) vettek részt.

Az első nap az egyetemisták versenyeivel (igazolt kategóriában) indult, elsőként a női egyéni indulók húzták végig a 2000 métert, ahol nagyon szoros volt a befutó, mindössze nyolc századmásodperc döntött Benda Orsolya (SE) javára Daka Zsófia (SZTE) ellenében. A dobogó harmadik fokára Rozmaring Flóra (BME) állhatott.

A férfiaknál nyolc induló közül került ki a győztes Gerei Tamás (SE) személyében, aki eredményével a felnőtt férfi mezőnyben is dobogón állt volna. Mögötte a BME két hallgatója végzett dr. Papp Gergely Márton, Ozsváth Máté sorrendben.

A napot az egyetemek közötti csapatverseny zárta, öt egyetem hét csapata között dőlt el a sorrend. Az 500 méteres futamot a BME csapata nyerte (Kiss Norbert, Hopp Márton Péter, Dobai Tamás, Molnár András), megelőzve a Corvinus egységét, harmadik helyen a PTE első számú csapata zárt.

A országos bajnokság második napján az egyetemista amatőrök versenyeztek, szintén 2000 méteren. A férfiaknál a Pannon Egyetem hallgatói rendeztek háziversenyt, a négy indulójuk közül Uracs Norbert volt a leggyorsabb. A női mezőny két indulóból állt: Baranyai Hédi (PTE) és Kiss Réka (PE) között dőlt el a verseny az előbbi javára.

 

A Magyar Evezős Szövetség Facebook-oldalán további képeket nézhetsz!

A verseny teljes eredménysora itt olvasható, az egyetemista futamok végeredménye alább olvasható:

Női egyéni:

 

2000m                        Döntő

Helyezés         Név                                         Idő

1                      Benda Orsolya (SE)          07:09,00

2                      Daka Zsófia (SZTE)               07:09,80

3                      Rozmaring Flóra (BME)        07:33,40

4                      Preil Nikolett (ELTE)             07:38,40

 

Férfi egyéni:

 

2000m             Döntő

Helyezés         Név                                         Idő

1                      Gerei Tamás (SE)                   06:04,90

2                      Papp Gergely Márton (BME) 06:17,30

3                      Ozsváth Máté (BME)             06:36,20

4                      Mucsi György (EKE)             06:39,60

5                      Kis Szebasztián (SZE)           06:39,90

6                      Kovács Krisztián (BME)       06:45,70

7                      Kaczur Márton (SZE)             07:09,40

8                      Józsa Márton (SZE)               07:15,90

 

Csapatverseny:

500m               Döntő

Helyezés         Csapat            Név                                         Idő

1                      BME               Kiss Norbert                           01:24,30

                                               Hopp Márton Péter

                                               Dobai Tamás

                                               Molnár András

2                      BCE                Hatos Anna                            01:30,90

                                               Bácskai Máté

                                               Domokos Mátyás

                                               Páter Dániel

3                      PTE A             Baranyai Hédi                        01:36,20

                                               Bodó Szilvia

                                               Deáki Benedek

                                               Szabó Gergő

4                      PE                  Kiss Réka                               01:36,70

                                               Uracs Norbert

                                               Imre Milán

                                               Kálóczy Szebasztián

5                      SZE                Kis Szebasztián                      01:39,30

                                               Kaczur Márton

                                               Józsa Márton

                                               Marcalek Margaréta

6                      PTE C            Gáspár Attila                          01:39,40

                                               Gáspár Balázs

                                               Harsányi Bence

                                               Ivusza Patrik

7                      PTE B            Bajnóczky Anett                    01:42,50

                                               Huth Balázs

                                               Kósz Gergely

                                               Simon Barbara

Férfi egyetemi amatőr:

 

2000m             Döntő

Helyezés         Név                                         Idő

1                      Uracs Norbert (PE)                07:08,40

2                      Kálóczy Szebasztián (PE)      07:16,00

3                      Edvy Máté (PE)                     07:18,80

4                      Imre Milán (PE)                     07:28,40

 

Női egyetemi amatőr:

 

2000m             Döntő

Helyezés         Név                                         Idő

1                      Baranyai Hédi (PTE)              07:43,90

2                      Kiss Réka (PE)                       08:19,70

 

Férfi egyetemi oktató:

 

1000m             Döntő

Helyezés         Név                                         Idő

1                      dr. Székely Mózes (ELTE)    03:37,00

 

Női egyetemi oktató:

 

1000m             Döntő

Helyezés         Név                                         Idő

1                      Cserta Eszter (PE)                  03:43,00

VIP - futam:

500m              Döntő

Helyezés         Név                                         Idő

1                      Galambos Péter                      1:25.7

2                      Pető Tibor                               1:28.2

3                      Cseh Ottó                               1:29.1

4                      Mészáros Attila                       1:34.8

5                      Takács István                          1:36.1

6                      Kiss Balázs                             1:36.2

7                      dr. Székely Mózes                  1:41.5

8                      Bernek Péter                           1:42.3

9                      Kapócs Anikó                         1:51.8

10                    Szabó László                          1:58.6

11                    Kiss Anna                               2:01.4

12                    Szilágyi Vilmos                       2:02.1

13                    Urr Anita                                 2:09.2

14                    Gurisatti Gréta                        2:11.4

15                    Dányi Anita                             2:13.4

16                    Mike Peters                            2:14.6

17                    Hrozik Gábor                          DNF

17                    Tunkel Nándor                        DNF

17                    Gurisatti Gyula                        DNF

 

Szöveg: Janzsó Miklós

Fotó: Cucz Bálint, MEFS

Hírkategóriák

LEGUTÓBBI BEJEGYZÉSEK

KORÁBBI BEJEGYZÉSEK











Banner
Banner
Banner
Támogatóink