112 éves a Magyar Egyetemi - Főiskolai Sportszövetség

A Nemzeti Diák, Hallgatói és Szabadidősport Szövetség tagja

Csoportbeosztás sorsolás | Taipei 29. Nyári Universiade

Finisébe fordult a 2017-es 29. Nyári Universiadéra való felkészülés Taipeiben.

Május második hetében csapatvezetői értekezlet keretében a szervezők a FISU és az Universiadén résztvevő csapatok vezetőinek helyszínbejárással egybekötött technikai eligazítást tartottak.

Fotó: FISU csapatvezetői értekezlet (Forrás: fisu.net)

Magyarországot a Magyar Egyetemi – Főiskolai Sportszövetség főtitkára Dr. Székely Mózes és főtitkár-helyettese Kovács György képviselte.

 

A delegáció bejárta a rendezvény egyes sportágainak otthont adó helyszíneket és a szálláshelyeket is.

 

Fotó: Universiade falu

Csütörtökön (május 10.) a csapatsportágakban megtörténtek a sorsolások. Magyarország az Universiadén két csapatsportágban érintett: kosárlabda (női, férfi) és vízilabda (női, férfi).

 

A 29. Nyári Universiade csapat sorsolásai:

 

KOSÁRLABDA

Férfi kosárlabda

A csoport:

TPE - Tajvan

SRB - Szerbia

KOR – Koreai Köztársaság

MEX - Mexikó

HUN - Magyarország

LAT - Lettország

 

B csoport:

GER - Németország

CAN - Kanada

FIN - Finnország

JPN - Japán

NOR - Norvégia

HKG - Honkong

 

C csoport:

USA – Amerikai Egyesült Államok

EST - Észtország

ROU - Románia

CZE – Cseh Köztársaság

UAE – Egyesült Arab Emírségek

ARG - Argentína

 

D csoport:

RUS - Oroszország

LTU - Litvánia

AUS - Ausztrália

UKR - Ukrajna

ISR - Izrael

MOZ - Mozambik

 

Női kosárlabda

A csoport:

TPE - Tajvan

HUN - Magyarország

SWE - Svédország

CHI - Chile

 

B csoport:

CAN – Kanada

JPN - Japán

KOR – Koreai Köztársaság

POR - Portugália

 

C csoport:

USA - Amerikai Egyesült Államok

CZE - Cseh Köztársaság

POL - Lengyelország

UGA - Uganda

 

D csoport:

RUS - Oroszország

AUS - Ausztrália

LTU - Litvánia

ARG - Argentína

 

 

Fotó: Kosárlabda döntő helyszíne

VÍZILABDA

Férfi vízilabda

A csoport:

TPE - Tajvan

FRA - Franciaország

KOR – Koreai Köztársaság

GBR – Nagy-Britannia

 

B csoport:

ITA - Olaszország

AUS - Ausztrália

NED - Hollandia

ARG - Argentína

 

C csoport:

HUN - Magyarország

SRB - Szerbia

CAN - Kanada

RSA – Dél-afrikai Köztársaság

 

D csoport:

USA – Amerikai Egyesült Államok

RUS - Oroszország

JPN - Japán

ROU - Románia

 

 

Női vízilabda

A csoport:

CAN - Kanada

RUS - Oroszország

HUN - Magyarország

JPN - Japán

GBR – Nagy-Britannia

NZL – Új-Zéland

 

B csoport:

AUS - Ausztrália

ITA - Olaszország

USA – Amerikai Egyesült Államok

FRA - Franciaország

ARG - Argentína

GRE - Görögország

 

Fotó: Vízilabda döntő helyszíne

Hírkategóriák

LEGUTÓBBI BEJEGYZÉSEK

KORÁBBI BEJEGYZÉSEK










Banner
Banner
Banner
Támogatóink