111 éves a Magyar Egyetemi - Főiskolai Sportszövetség

A Nemzeti Diák, Hallgatói és Szabadidősport Szövetség tagja

Birkózó MEFOB Pécsett

2014. május elsején a Lauber Dezső Sportcsarnokban rendezte a Pécsi Tudományegyetem a Birkózó MEFOB-ot. Délelőtt a kötöttfogás versenyzői léptek szőnyegre. A kötöttfogás küzdelmei után a hölgyeké volt a főszerep. A délután folyamán a szabadfogásúak versenyével folytatódott a 11. Egyetemi Birkózó Világbajnokság főpróbájaként megtartott rendezvény.

 

Tíz órakor az ünnepélyes megnyitóval indult a program, ahol az Egyetem művészeti karos hallgatóinak fúvós zenekara vezette be a csarnokba az induló versenyzőket.

A szervező részéről Téczely Tamás nyitotta meg a sportrendezvényt, majd Freyer Tamás a MEFS képviseletében köszöntötte a sportolókat, edzőiket. A megnyitó ünnepség a jogi kar pom-pom csapatának fellépésével zárult.

Délelőtt a kötöttfogás versenyzői léptek szőnyegre. Itt 29 hallgató küzdött meg az érmekért.

A kötöttfogás küzdelmei után a hölgyeké volt a főszerep, ebben a mezőnyben 15-en indultak.

 

 

A délután folyamán a szabadfogásúak versenyével folytatódott a 11. Egyetemi Birkózó Világbajnokság főpróbájaként megtartott rendezvény.

Szabadfogásban 38 induló szállt harcba 8 különböző súlycsoportban.

Délután kettő órakor került sor az eredményhirdetésre, ahol a MEFS, a PTE, Pécs MJV és a Magyar Birkózó Szövetség elöljárói adták át az érmeket, valamint az összesített pontverseny kupáit a birkózóknak.

A 2014-es MEFOB összesített pontversenyét a SOTE-TF nyerte, megelőzve az EKF-et és a PTE-t.

A terem berendezését már a közelgő VB elvárasaihoz igazították, így a résztvevők nagyon színvonalas körülmények között feszülhettek egymásnak, egy kis birkózással ünnepelve május elsejét.

 

 

Eredmények:

IX. Egyetemi és Főiskolai Országos Kötöttfogású Bajnokság
Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 29 induló

59 kg (1 induló)
Bajnok: Németh Zsolt (Pécsi TE)

66 kg (5)
Bajnok: Bábszki Gergő (SOTE-TF)
2. Molnár Tamás (SOTE-TF)
3. Tóth Ákos (Budapest ME)
4. Jakab Gergő (Debreceni Egyetem)
5. Kovács Bálint (SOTE-TF)

71 kg (3)
Bajnok: Ungi Lajos (Eszterházy Károly Főiskola)
2. Kardos Márk (Szegedi TE)
3. Egyed Dániel (PTE)

75 kg (3)
Bajnok: Gubacsi János (Óbudai Egyetem
2. Lagzi-Kovács Bendegúz (Zsigmond Király Főiskola)
3. Gujás Bence (Kaposvári Egyetem)

80 kg (2)
Bajnok: Madarasi Gábor (EKF)
2. Gerencsér Péter (Óbudai Egyetem)

85 kg (7)
Bajnok: Tősi János (EKF)
2. Bagó Tibor (Eötvös József Főiskola)
3. Világosi Márton (Kodolányi János Főiskola) és Bognár Árpád (SZTE)
5. Nagymihály Norbert (SZTE)

98 kg (4)
Bajnok: Kucsera Tibor (EKF)
2. Bányi Olivér (SOTE-TF)
3. Iván Károly (SOTE-TF)
4. Jakab Tibor (DE)

130 kg (4)
Bajnok: Csercsics Richárd (SOTE-TF)
2. Rajczi Gergő (PTE)
3. Vadkerti-Tóth Viktor (PTE)
4. Kahr Kristóf (BME)

 

IX. Egyetemi és Főiskolai Országos Női Bajnokság
Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 15 induló

48 kg
(2)
Bajnok: Mihálovics Ivett (PTE)
2. Tanyi Ramóna (SOTE-TF)
3. Derda Kitti (SOTE-TF)

53 kg (2)
Bajnok: Bardóczky Anna (SOTE-TF)
2. Pap Csilla (SOTE-TF)

55 kg (1)
Bajnok: Szikszai Nikolett (SOTE-TF)

58 kg (2)
Bajnok: Kovács Alexandra (SOTE-TF)
2. Szabó Anita (SOTE-TF)

60 kg (2)
Bajnok: Jäger Szimonetta (BME)
2. Bajnok Borbála (SOTE-TF)

63 kg (2)
Bajnok: Csomai Renáta (SOTE-TF)
2. Kazinczy Zsófia (SOTE-TF)

69 kg (2)
Bajnok: Kapusi Tímea (SOTE-TF)
2. Szőnyi Patrícia (SOTE-TF)

75 kg (1)
Bajnok: Barna Brigitta (Kaposvári Egyetem)



IX. Egyetemi és Főiskolai Országos Szabadfogású Bajnokság
Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 38 induló

57 kg
(1)
Bajnok: Nyíri Milán (ELTE)

61 kg (2)
Bajnok: Németh Zsolt (PTE)
2. Kovács Bálint (SOTE-TF)

65 kg (4)
Bajnok: Bábszki Gergő (SOTE-TF)
2. Molnár Tamás (SOTE-TF)
3. Tóth Ákos (BME)
4. Jakab Gergő (DE)

70 kg (4)
Bajnok: Kálmán Balázs (SOTE-TF)
2. Ungi Lajos (EKF)
3. Egyed Dániel (PTE)
4. Kardos Márk (SZTE)

74 kg (3)
Bajnok: Gubacsi János (ÓE)
2. Lagzi-Kovács Bendegúz (ZSKF)
3. Gujás Bence (KE)

86 kg (13)
Bajnok: Tőzsér Sándor (SOTE-TF)
2. Madarasi Gábor (EKF)
3. Gyurits Gergely (SOTE-TF) és Tősi János (EKF)
5. Adamecz József (ÓE) és Nagymihály Norbert SZTE)

97 kg (6)
Bajnok: Szabó Mihály (EDU)
2. Tóth Rafael (BGF)
3. Iván Károly (SOTE-TF) és Tomin Márton (BME)
5. Bányi Olivér (SOTE-TF)

125 kg (4)
Bajnok: Csercsics Richárd (SOTE-TF)
2. Rajczi Gergő (PTE)
3. Vadkerti-Tóth Viktor (PTE)
4. Kahr Kristóf (BME)

Összesített pontverseny
1. SOTE-TF    89 pont
2. EKF            27 pont
3. PTE             25 pont

 

Támogatóink