111 éves a Magyar Egyetemi - Főiskolai Sportszövetség

A Nemzeti Diák, Hallgatói és Szabadidősport Szövetség tagja

Augusztus 10-12. Szolnok ad otthont az Egyetemi Gyorsasági Kajak-Kenu Világbajnokságnak

Neumann János Egyetem és a Magyar Kajak-Kenu Szövetség közös szervezésében a MEFS közreműködésével Szolnok ad otthon a 8. Egyetemi Gyorsasági Kajak-Kenu Világbajnokságnak. 

A Világbajnokságon augusztus 10-12. között 22 ország, 250 sportolója, 48 kísérője vesz részt.

Magyarországot 14 egyetem 38 egyetemistája képviseli :

Bakó Tamás

ELTE

C2 500m; C4 1000m

Béke Kornél

TE

K2 1000m

Czompa Tibor

EKE

K4 1000m

Doba Alfréd Richárd

TE

K1 1000m; K4 1000m

Dóri Bence Balázs

TE

C1 1000m

Duró József

SZE

C4 1000m

Gacsal Ákos

EDUTUS

K2 500m

Gál Péter

KGRE

K2 1000m; K4 500m

Gecse Márton

BME

K4 500m

Havasi Gergő

TE

K4 200m

Hérics Dávid

EKE

K1 200m; K2 500m

Horváth Ákos

SZE

C2 200m; C4 200m; C4 500m

Katrinecz Rita

OE

K2 200m; K2 500m

Kisbán Zsófia

BME

C1 200m; C1 500m; C2 200m; C2 500m

Kiss Blanka

TE

K4 200m

Koleszár Zoltán

OE

C2 500m; C4 500m; C4 1000m

Kovács Márk

SZIE

K2 200m; K4 200m

Kovács Máté András

DUE

C4 500m

Kovács Petra Sára

SZE

K4 500m

Laczó Dániel

SZTE

C4 1000m

Lelovics Dávid

PTE

C2 1000m

Lucz Anna

BCE

K1 200m

Malcsiner Eszter

BGE

K2 200m; K2 500m

Michalik Sára Anna

SZIE

K4 500m

Némedi Konrád

TE

C1 200m; C2 1000m; C4 200m

Noé Zsombor

OE

K1 500m

Sáling Áron

SZE

C2 200m; C4 200m 

Sáling Laura

SZE

C2 200m; C2 500m

Sikter János Róbert

SZIE

K2 200m; K4 200m

Sólyom Dóra

TE

K4 200m

Somogyi Szilvia

TE

K4 200m; K4 500m

Szekeres Zsolt

TE

K4 1000m

Szénási Zsófia

TE

K1 500m; K4 200m

Szendy Lilla Katalin

BGE

K4 500m

Szendy Márk Szilárd

SZTE

K4 500m

Varga Dominik

TE

K4 1000m

Varga Márk

TE

K4 200m; K4 500m

Viola Viktor

EKE

C1 500m; C4 200m; C4 500m

Az alábbi országok egyetemistái szállnak harcba a bajnoki címért:

  • Ausztrália
  • Ausztria
  • Belgium
  • Fehéroroszország
  • Kanada
  • Kína
  • Csehország
  • Spanyolország
  • Finnország
  • Franciaország
  • Nagy-Britannia 
  • Németország
  • Magyarország
  • India
  • Olaszország
  • Japán
  • Mexikó
  • Hollandia
  • Lengyelország
  • Portugália
  • Oroszország
  • Ukrajna

Az esemény programja: 

2018. augusztus 9. – Csütörtök

18:00 Nyitóünnepség

2018. augusztus 10. – Péntek

10:00-11:27 Délelőtti előfutamok (férfi 1000 m és női 500 m)

12:00-13:00 Délelőtti középfutamok (férfi 1000 m és női 500 m)

14:00-15:12 Délutáni előfutamok (férfi 500 m)

16:10-17:00 Délutáni középfutamok (férfi 500 m és női 500 m)

17:15 VÉGE

2018. augusztus 11. – Szombat

10:00 - 12:28 Döntők és eredményhirdetések:
      Férfi K1 1000 m; C1 1000 m; K2 1000 m; C2 1000 m; K4 1000 m; C4 1000 m

14:00- 15:24 Délutáni előfutamok (férfi 200 m és női 200 m)

15:48-16:30 Délutáni középfutamok (férfi 200 m és női 200 m) 

16:45 VÉGE

2018. augusztus 12. – Vasárnap

9:00- 11:48 Délelőtti döntők és eredményhirdetések:
       Férfi K1 500 m; C1 500 m; K2 500 m; C2 500m; K4 500 m; C4 500 m
       Női K1 500 m; C1 500 m; K2 500 m; C2 500m; K4 500 m

14:00- 17:01 Délutáni döntők és eredményhirdetések
      Férfi K1 200 m; C1 200 m; K2 200 m; C2 200 m; K4 200 m; C4 200 m
      Női K1 200 m; C1 200 m; K2 200 m; C2 200m; K4 200 m

17:10 Záróünnepség

Támogatóink