112 éves a Magyar Egyetemi - Főiskolai Sportszövetség

A Nemzeti Diák, Hallgatói és Szabadidősport Szövetség tagja

A BME férfi és a PTE női csapata nyerte az idei Triatlon (sprint) MEFOB-ot

Május 26-án vasárnap került megrendezésre a XXVIII. Tiszta Triatlon Ranglistaverseny keretében az idei Triatlon (sprint) MEFOB, mely csapatversenyében a férfiaknál a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, a nőknél pedig a Pécsi Tudományegyetem lett az idei országos bajnok.

A Tiszaújvárosi Gyógy- és Strandfürdő területén kialakított versenyközpontban közel kilencszáz sportoló várta a rajtot. Az utánpótlás ranglistaverseny, sprint távú amatőr triatlon egyetemi országos bajnokság is szerepelt a napi programban.

A MEFOB-on 35 egyetemista indult a bajnoki címért, 21 férfi és 14 női versenyző. A MEFS-et dr. Székely Mózes főtitkár képviselte. 

 

A 750 méter úszás, 20 km kerékpározás és az 5 km futás után az alábbi eredmények születtek:

 

Férfiak:

  1. Lehmann Bence (EKE) – 0:55:14
  2. Papp Tamás (PTE) – 0:56:47
  3. Béres Roland (BGE) – 0:58:50
  4. Khaut Levente (SZE)
  5. Mészáros Viktor Ixion (BME)
  6. Somogyi Miklós (BME)
  7. Varga Márton (KRE)
  8. Nikolics Zorán (SZIE)
  9. Hadházi Máté (ELTE)
  10. Jenes Zoltán János (EKE)
  11. Tilk Bence (BME)
  12. Balogh Bence (EKE)
  13. Molnár Tamás (ELTE)
  14. Kanyik András (NJE)
  15. Katona Richárd (PE)
  16. Dukai Gábor (ELTE)
  17. Pető Dániel (PTE)
  18. Baracskai Tibor Dénes (ELTE)
  19. Tagliaferro Fabio (ELTE)

 

Nők:

  1. Soós Fanni Kinga (PTE) – 1:05:08
  2. Petrov Dorka (PPKE) – 1:05:17
  3. Strobl Anita (PTE) – 1:09:52
  4. Farkas Lilla (BCE)
  5. Lefor Mercedesz (NYE)
  6. Filep Zsanna (ME)
  7. Vajkovics Viktória (METU)
  8. Fricska Fanni (SZTE)
  9. Horváth Rita (ELTE)
  10. Valaczka Viktória (ELTE)
  11. Németh Tímea Zsuzsanna (ELTE)
  12. Kalocsa Lilla Mária (ELTE)
  13. Polgár Dóra (ELTE)
  14. Lukács Roxána (PPKE)

 

A férfiak csapatversenyének sorrendje az alábbiak szerint alakult:

1. helyezett: Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem – 3:03:08

Mészáros Viktor (0:59:20)

Somogyi Miklós (0:59:40)

Tilk Bence (1:04:08)

2. helyezett: Eszterházy Károly Egyetem – 3:03:28

Lehmann Bence (0:55:14)

Jenes Zoltán (1:03:48)

Balogh Bence (1:04:26)

 

3. helyezett: Eötvös Loránd Tudományegyetem – 3:35:28

Hadházi Máté (1:03:48)

Molnár Tamás (1:07:48)

Dukai Gábor (1:23:52)

 

A nők csapatversenyének sorrendje:

1. helyezett: Pécsi Tudományegyetem – 2:15:00

Soós Fanni (1:05:08)

Strobl Anita (1:09:52)

2. helyezett: Eötvös Loránd Tudományegyetem 1. – 2:50:11

Horváth Rita (1:22:50)

Valaczka Viktória (1:27:21)

3. helyezett: Pázmány Péter Katolikus Egyetem – 2:43:53

Petrov Dorka (1:05:17)

Lukács Roxána (1:38:36)

4. helyezett: Eötvös Loránd Tudományegyetem 2. – 2:59:46

Kalocsa Lilla (1:30:34)

Németh Tímea (1:29:12)

 

Kép forrása: tiszatriatlon.hu

Hírkategóriák

LEGUTÓBBI BEJEGYZÉSEK

KORÁBBI BEJEGYZÉSEK










Banner
Banner
Banner
Támogatóink