111 éves a Magyar Egyetemi - Főiskolai Sportszövetség

A Nemzeti Diák, Hallgatói és Szabadidősport Szövetség tagja

13 éremmel tért haza a magyar csapat a 3. Európai Egyetemi Játékokról

Az Európai Egyetemi Sportszövetség (EUSA) idén Horvátország fővárosában, Zágrábban és a tengerparti Rijekában rendezte meg a 3. Európai Egyetemi Játékokat 2016. július 12 és 25 között. A Játékokon összesen 41 európai országból 409 egyetem képviseltette magát. A két helyszínen – Zágrábban és Rijekában – zajló Európai Egyetemi Játékokon 24 különböző sportágban mérhették össze tudásukat, több mint ötezer mérkőzésen, melyek végén közel kétezer érmet osztottak ki. 

A magyarokat tizenegy egyetem képviselte (Budapesti Corvinus Egyetem (BCE), Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME), Debreceni Egyetem (DE), Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE), Metropolitan Egyetem (MET), Óbudai Egyetem (OE), Pécsi Tudományegyetem (PTE), Semmelweis Egyetem (SE), Széchenyi István Egyetem (SZE), Szent István Egyetem (SZIE), Testnevelési Egyetem (TE) tizenegy sportágban (B33 kosárlabda, bridzs, evezés, karate, kosárlabda, strandröplabda, taekwondo, tenisz, tollaslabda, vízilabda és paraúszás), 122 egyetemista versenyzővel. Magyarországról az ELTE az egyetlen egyetem, amely parasportolókat küldött az Egyetemi Játékokra.

A magyar egyetemi csapat tagjai közül hárman a riói olimpiára is kvalfikálták már magukat: az evezősök közül Simon Béla (NyME), Juhász Adrián (SZE) és egy paraúszónk Illés Fanni (ELTE), aki itt is bravúrosan az összes számban amiben elindul a legfényesebben csillogó érmet hozta el.

 

ÉRMESEINK:

 

ARANYÉREM

Evezés:

Simon Béla - Juhász Adrián kormányos nélküli kettes (SZE képviseletében)
 

Úszás:

Kollárszky Bogi (ELTE):50 m gyors (paraúszás -S/11),100 m mell (paraúszás -SB/11)

Illés Fanni (ELTE):100 m gyors (paraúszás - S/6 kategória), 100 m mell (paraúszás -SB/5), 50 m mell (paraúszás -SB/5)

 

EZÜSTÉREM

Férfi egypárevezés:

Tamás Bence (BME)
 

Evezős nyolcas:

Széchenyi István Egyetem: Lovass Márk, Privaczki-Juhász Ákos, Bedők Gergely, Porubszky Norbert, Bakaity Attila, Vancsura Bendegúz, Juhász Adrián, Simon Béla, Fias Adrienn
 

Karate kumite csapat:

Virág András(OE), György Dániel (TE), Höning Dávid (TE), Höning Alexander Buda (SZIE), Szegedi Döme (Metropolitan), Kapdebó Lóránd (BCE)
 

Karate kumite -60 kg:

Kapdebo Lóránd(BCE)
 

Úszás:

Sipos Péter (ELTE)50 m hát (paraúszás -S/8)

 

BRONZÉREM:

Karate kata:

Nagy Botond(BME)
 

Taekwondo Kyorugi -53kg:

Ducz Barbara(TE)

 

4. HELYEZÉS:

Vízilabda:

BME férfi vízilabda csapata: Bernula Gergő, Blum Dániel, Holló Barnabás, Jansik Áron, Kincses Balázs, Kincses Péter, Kosztolányi Gábor, Kovács Ádám, Magyar Balázs, Pajtók Pázmán, Trombitás Bálint, Varga Péter, Varga Viktor, Kürtös László (edző), Csigó Tibor (edző).

 

5. HELYEZÉS:

Bridzs:

Bridzs csapat: Tubak Dániel (BME), Fischer Brigitta (BME), Szirmay-Kalos Barnabás (BME) és Vági Máté (ELTE)
 

Karate:

Höning Alexander(SZIE)

 

5-8. HELYEZÉS:

Tollaslabda- egyéni:

Női egyéni: Kőrösi Ágnes (PTE)

Férfi egyéni: Krausz Gergely (PTE)

 

7. HELYEZÉS:

Vízilabda:

Semmelweis Egyetem vízilabda csapata: Bálint Ákos, Baross Gábor, Csirzó Ádám, Drajkó Balázs, Gyetvai Zalán, Homa András, Kesztyűs Artúr, Kincses Dániel, Koltai Kristóf, Lauber Dávid, Major Martin, Sallai Huba, Zoboki György, Major József edző

 

9. HELYEZÉS:

Kosárlabda:

Női kosárlabda csapat – Testnevelési Egyetem: Bodnár Fanni, Czivinger Lilla, Karlócai Julianna, Kováts Gabriella, Lakatos Dóra, Magyar Bianka, Mányoky Judit Eszter, Miháczi Diána, Németh Alma, Sándorfi Dóra, Sándorfi Réka, Varga Barbara, edző: Boros Zoltán, Németh Kata

 

11. HELYEZÉS:

Tenisz:

Testnevelési Egyetemi női teniszcsapataTsereteli Alexandra, Meiszter Mercédesz, Lipták Júlia és Lórántfy Ágnes


B33 kosár - női:

Debreceni Egyetem női csapata: Gál Annamária, Szabó Réka, Göttlinger Anna, Földvári Andrea, edző: Kovács Imre

 

13. HELYEZÉS:

B33 kosár - férfi:

Debreceni Egyetem férfi csapata: Nagy Botond, Nagy Benedek Opre Roland, Kiss Lajos, edző: Dr. Nagy Ágoston

 

15. HELYEZÉS:

Strandröplabda

Női páros:Czene Adrienn(TE) - Kolada Judit (TE)

 

16. HELYEZÉS:

Kosárlabda:

Debreceni Egyetemi férfi csapata: Gál Balázs, Jávor Barna, Khakunov Ruslan, Kiss Lajos, Lippai Szabolcs, Nagy Benedek Ágost, Nagy Botond Ágoston, Opre Roland, Szakács Ádám, Szarka Dávid, Szendrei József, Tóth Péter, edző: Dr. Nagy Ágoston

 

16-32. HELYEZÉS:

Tollaslabda

Férfi páros: Krausz Gergely (PTE)- Mester József (PTE)

Női páros: Bogdán Nikolett (PTE) – Kőrösi Ágnes (PTE)

Vegyes páros: Kőrösi Ágnes (PTE) – Mester József (PTE)

 

17. HELYEZÉS:

Tollaslabda:

Pécsi Tudományegyetem csapata: Körösi Ágnes, Bogdán Nikolett, Krausz Gergely, Szatzker Márton, Mester József

 

Gratulálunk az összes résztvevőnek az elért eredményeikez!

Banner
Banner
Támogatóink